Polymega: moderní univerzální konzole, která přehraje ikonické retro hry pro SNES či PlayStation
, /

Polymega: moderní univerzální konzole, která přehraje ikonické retro hry pro SNES či PlayStation

Polymega: moderní univerzální konzole, která přehraje ikonické retro hry pro SNES či PlayStation

Herní svět již posledních pár let čerpá z trendu, díky kterému se na scénu vrací jak kultovní konzole z 80. a 90. let, tak i hry pro ně určené. Konkrétně Nintendo například před dvěma lety představilo zmenšenou verzi legendárního systému NES a o rok později reinkarnovalo původní SNES z roku 1990. Pozadu nezůstalo ani Atari se svou novou konzolí Atari VCS, která vzhledově vychází ze stejnojmenného zařízení z roku 1977. Nově na tuto vlnu nasedá i kalifornský startup Playmaji s produktem Polymega.

V principu je Polymega decentně provedená herní konzole v matném šedo-černém kabátku s ovladačem, která svým uživatelům nabízí jednu obrovskou výhodu – mohou na ní rozjet jakoukoliv hru, která byla doposud určená pouze pro konzole NES, SNES, Genesis, Neo Geo, Sega CD a dokonce první generaci PlayStationu. Jedná se tedy o univerzální systém, díky němuž nejsou hráči nuceni k daným hrám kupovat příslušné herní systémy a k televizi mohou připojit pouze Polymegu.

Poslední testy potvrzují, že automobily ještě nejsou připraveny na řízení bez zásahu člověka

Svět směřuje k postupné automatizaci, v průmyslu, výrobě a především v dopravě, kde mají například...

Modulární konzole, která byla představena na letošní konferenci E3 v Los Angeles, totiž nabízí několik odnímatelných slotů pro konkrétní formát fyzického nosiče. Jinak řečeno, pokud chce uživatel hrát například Zeldu na cartridge pro NES, připne si ke konzoli tento modul a cartridge do něj vloží. V případě, že si chce nostalgicky zavzpomínat na Crashe Bandicoota pro PlayStation, vloží přímo do základní části Polymegy s CD-ROM mechanikou příslušný disk.

Fyzické nosiče se navíc do příslušných slotů nemusí vkládat neustále – Polymega disponuje funkcí, díky které si uživatel může hru uložit přímo do systému, což je nejen pohodlnější pro častější hraní, ale také bezpečnější pro ty, kteří si svých legendárních her v původních obalech váží natolik, že mají strach o jejich případně poškrábaní během neustálé manipulace. Ojedinělý zážitek také umocňuje Full HD rozlišení každé hry, a to dle slov Playmaji bez žádných výrazných lagů.

Právě pro co nejplynulejší chod her využívá startup technologii pod označením Hybrid Emulation. To prakticky znamená, že jen z poloviny se Polymega chová jako běžný emulátor. Jinak totiž vše vychází z příslušného hardwaru.

Kdy bude v prodeji?

Naneštěstí zatím nejsou známy žádné konkrétní termíny, kdy se Polymega začne prodávat, potažmo za kolik (očekává se však cena okolo 250 dolarů, tedy nějakých 5 500 Kč). Playmaji by údajně na start prodeje mělo využít síly crowdfundingové kampaně, v rámci které odhalí i bližší technické detaily včetně nabízených balíčků a cen za jednotlivé moduly. Se zahájením kampaně by také mohla být oznámena podpora pro více původních herních konzolí.

Foto: Polymega