Online supermarket Kosik.cz zavádí platby stravenkami
, /

Online supermarket Kosik.cz zavádí platby stravenkami

Online supermarket Kosik.cz zavádí platby stravenkami

Český e-shop s potravinami Kosik.cz se rozhodl ke kroku, který má podle jejich statistik potěšit nadpoloviční většinu všech stálých zákazníků. Služba, která spadá pod křídla skupiny Mall Group investiční společnosti Rockaway Jakuba Havrlanta, totiž zavádí možnost placení za potravinové zboží stravenkami.

Tímto zavedením rozšiřuje svůj dosavadní čtyřlístek platebních metod, který se skládal z platby kartou online, hotově, kartou u kurýra nebo službou pro odložení plateb od Twista. Právě stravenky jsou podle všeho třetí nejoblíbenější možností placení u Čechů, přičemž na prvním místě se stále drží hotovost.

Česká firma stojící za portálem XVideos koupila za čtvrt miliardy korun pornomagazín Penthouse

Na poli českého erotického průmyslu byl dnes potvrzen zajímavý nákup, za kterým stál provozovatel oblíbených...

V rámci služby bude možné zatím využívat pouze papírové stravenky značky Sodexo, kterých bude možné použít na jeden nákup maximálně 5 v hodnotě 500 Kč, nicméně dle vyjádření Kosik.cz se postupně chystá i podpora stravenkových karet. Ostatně jak dodává CEO Tomáš Jeřábek:

„Jsme stravenkový národ. I z našeho zákaznického průzkumu vyšlo, že možnost platit stravenkami uvítá přes 70 % zákazníků, nebylo tedy co řešit. Zejména pro rodinné nákupy to považuji za standard, který bychom měli splnit. Předpokládáme, že v krátkodobém horizontu dokážeme jako první e-shop s potravinami přinést i komfort v podobě platby stravenkovými kartami.“

Dlouhodobá podpora od Rohlik.cz

Stravenky různých značek například již několik let podporuje internetový supermarket Rohlik.cz, za kterou stojí podnikatel Tomáš Čupr. Další alternativa k online nakupování potravin, iTesco, možnost placení stravenkami zatím nenabízí vůbec.