Obrat české Etnetery přesáhl loni 452 milionů Kč

Česká digitální skupina Etnetera Group sdružující 9 společností zaměřující se na online a digitální technologie, má za sebou z pohledu růstu další zajímavý rok. Skupina totiž v uplynulém fiskálním roce dosáhla obratu ve výši 452 milionů Kč. Největší měrou, konkrétně 204,2 miliony Kč se na celkovém obratu podílela společnost Etnetera a.s zaměřující se na vývoj mobilních a webových aplikací.

Provozní zisk celé skupiny dosáhl 48,1 milionů Kč, nejrychleji pak rostla digitální agentura Etnetera Motion, která s obratem 68,4 milionů korun svůj provozní zisk zhruba ztrojnásobila na 11,5 milionů Kč. Společnost loni byla poměrně investičně aktivní, to když vstoupila do firem Battswap a především VRgineers – česko americké firmy vyrábějící profesionální zařízení pro virtuální realitu.

filiphorky

Přečtěte si takéFilip Horký: V Seznamu mám velkou volnost, člověk si ale nikdy nesmí myslet, že je dobrý

“Loňský rok byl pro celou skupinu ve znamení investic, a to nejen co se týče akvizic, ale i v rámci jednotlivých firem. Budeme i nadále investovat do virtuální reality a IoT a jejich byznysového využití. Naším záměrem je rozšířit skupinu o firmy, které působí v oblastech vývoje umělé inteligence a blockchainu,” říká Václav Bittner, člen představenstva Etnetera Group.

vr

Brýle pro virtuální realitu VRHero 5K Plus, které vyrábí tým VRgineers spadající pod Etneteru

Foto: VRgineers

Kromě toho se společnost loni podílela na organizaci technologického festivalu Future Port Prague, jehož druhý ročník proběhne tento rok šestého až sedmého září v pražských Holešovicích. Představí se na něm například kosmická inženýrka NASA a viceprezidentka společnosti Virgin Hyperloop One miliardáře Richarda Bransona: Dr. Anita Sengupta, spoluzakladatel Wikipedie, Dr. Larry Sanger nebo americký futurolog, dopisovatel Forbes a bývalý viceprezident Disney a AOL Charlie Fink.

Budova Etnetera

Kanceláře Etnetery v pražských Holešovicích

Zakladatel CzechCrunche, fanoušek technologií, cestování a architektury.