E-commerce gigant Amazon vyvíjí ve své tajné laboratoři možný lék na rakovinu
, /

E-commerce gigant Amazon vyvíjí ve své tajné laboratoři možný lék na rakovinu

E-commerce gigant Amazon vyvíjí ve své tajné laboratoři možný lék na rakovinu

Amazon se pouští do zdravotnického problému, který se ani s masivním posunem zdravotního průmyslu za poslední roky zatím nikomu nepodařilo vyřešit – do léčby rakoviny. Americký e-commerce gigant pod vedením Jeffa Bezose má ve své tajné laboratoři v rámci interního projektu Grand Challenge vyvíjet látky, které by se v budoucnu mohly stát účinným lékem na různé typy rakoviny.

Na tomto plánu má příslušný tým spolupracovat se Střediskem Freda Hutchinsona pro výzkum rakoviny a celý proces je zatím ve fázi návrhu možných řešení. Finální produkt, založený na pokročilých medicínských technologiích, který by mohl úspěsně ničit zákeřné rakovinové buňky, je prozatím v nedohlednu, nicméně podle serveru CNBC má být tento zdravotní problém pro Grand Challenge prioritou číslo jedna.

Vlastník největšího množství kryptoměny Ripple daruje univerzitám 50 milionů dolarů

Ke konci března jsme informovali o společnosti Ripple, jenž vlastní největší množství stejnojmenné kryptoměny pod...

Specializací interního projektu, který se také označuje jako Amazon X nebo 1492, však není pouze moderní zdravotnictví, ale také řada dalších odvážných nápadů, které by v budoucnu mohly změnit různá průmyslová odvětví. Údajně se zde mají promýšlet i nejrůznější vylepšení na doručování balíků zákazníkům Amazonu.

Grand Challenge je Amazonem brán poměrně vážně. Dokazuje to i fakt, že existuje již třetím rokem, přičemž mu šéfuje Babak Parviz, bývalý zaměstnanec Googlu, který prakticky vytvořil chytré brýle Google Glass. V projektu má být zapojeno až 50 lidí.

Na dotaz CzechCrunche o poskytnutí bližších informací ohledně vývoje léku na rakovinu Amazon zatím neodpověděl. Článek bude aktualizován, jakmile budou k dispozici další podrobnosti.

Foto: Amazon; X, the moonshot factory (reprofoto, YouTube)