Čeští Future Mining umožňují klientům investovat do výkonných počítačů na těžbu kryptoměn
, /

Čeští Future Mining umožňují klientům investovat do výkonných počítačů na těžbu kryptoměn

Čeští Future Mining umožňují klientům investovat do výkonných počítačů na těžbu kryptoměn

Díky rozšíření kryptoměn a technologií kolem nich mezi běžnou veřejnost se začíná na tento trend adaptovat také řada firem. Jednou z nich jsou i brněnští Future Mining, kteří svůj byznys zakládají na těžbě kryptoměn ve speciálních výpočetních centrech s vysoce výkonnými počítači, do kterého se navíc mohou zapojit i jejich zákazníci.

Společnost, ve které na pozici obchodního ředitele působí spoluzakladatel internetového pořadu Kryptozvasty.cz Martin Luňák, stojí na jednoduchém principu: zákazník investuje skrze Future Mining do rozšíření centra pro těžbu kryptoměn a do superpočítačů, přičemž každý měsíc získává podíl ze zisku.

Seznam.cz koupil majoritní podíl v rádiích Expres a Classic

Česká internetová jednička Seznam.cz uskutečnila další akvizici na mediálním trhu. Za zatím neupřesněnou...

Co se týče produktového portfolia, Future Mining nabízí zákazníkům dvě základní varianty, jak se zapojit. První z nich je takzvaný depozitní produkt, který je založen na klasických investičních parametrech. To znamená, že zákazník na základě sjednané smlouvy, pohybující se od 1 do 3 let, s předem stanoveným zhodnocením, přepošle určitou finanční sumu na účet, přičemž mu bude každý měsíc vyplácen úrok a po uplynutí smlouvy se mu prvotní investice vrátí zpět.

Poskynuté peníze od klienta má navíc Future Mining investovat do rozšíření svých superpočítačů. Právě s vysoce výkonnými počítači, určenými výhradně pro těžbu kryptoměn, se pojí druhý produkt z nabídky této firmy: podílový produkt. V rámci něj totiž zákazník investuje přímo do počítačových komponent, které Future Mining objedná od dodavatelů a zajistí dopravu, instalaci a následnou správu ve svých centrech. Taková investice pak začíná na hranici jednoho milionu korun.

„Naši investoři jsou primárně lidé, kteří chtějí zhodnotit své peníze více, než jim nabízí současný investiční trh a zároveň se nechtějí spoléhat na čistou spekulaci a riskovat to, že o vše přijdou. Jejich preferencí je kromě zhodnocení i klid,“ doplňuje Martin Luňák, obchodní ředitel Future Mining

V tomto případě (a na základě uzavřené partnerské smlouvy) se investor stává majitelem daného superpočítače a může si jej zanést do účetnictví. Co se týče podílu, ten je v daném zúčtovacím období rozdělován podle toho, kolik se spotřebovalo energie, kolik stál pronájem prostor, kde je počítač uložen, a jaký je poměr odvíjející se od výše celkové investice.

Střežené haly pro superpočítače s pokročilým zabezpečením

Aby mohla firma v čele s Ondřejem Bartošem a Martinem Podobou spolehlivě fungovat, potřebuje vhodné prostory pro umístění veškerých superpočítačů, a to až do maximální kapacity hardwaru v hodnotě zhruba 1,2 miliardy korun.

K tomu Future Mining budují několik hal, respektive výpočetních center, po celé České republice, které jsou z bezpečnostního hlediska zajišťovány kamerovým systémem s funkcí rozpoznávání obličejů osob od Googlu včetně ochrany proti nebezpečným okolním vlivům a neustálého fyzického dohledu.