Bývalý designér BMW navrhl stylové vodní kolo v podobě trimaranu
, /

Bývalý designér BMW navrhl stylové vodní kolo v podobě trimaranu

Bývalý designér BMW navrhl stylové vodní kolo v podobě trimaranu

Jak zkombinovat silniční cyklistiku a zálibu v jachtingu? Nad touto otázkou se pozastavilo španělské designerské studio Red Shark Bikes a vymyslelo unikátní nápad, který se může osvědčit i jako skvělý tréninkový nástroj. Ve svých dílnách v přímořském katalánském městečku Roses navrhlo stylovou obdobu trimaranu, který má namísto plachet na trupu připevněn rám jízdního kola s pedály.

Právě díky umístěnému rámu kola se jezdec může posadit na sedátko, položit ruce na řídítka, zapřít nohy do pedálů a zahájit svou cyklojízdu i na vodě. Red Shark Bikes myslelo jak na profesionální sportovce, kterým vytvořilo model Sport s komfortnější řídítkovou částí a nástavbami pro maximální odpor vzduchu, tak na dobrodružné jezdce s verzí Adventure, která nabízí mnoho voděvzdorných přihrádek. Nechybí ani jednodušší model, nazvaný jako Fun, pro nenáročné zákazníky.

Američanka vytvořila startup, který využívá technologie blockchainu k zamezení plýtvání jídlem

Blockchain, tedy distribuovaná decentralizovaná peer-to-peer databáze, se v dnešní době nepojí pouze s kryptoměnami....

Zatímco co profesionální model Sport je vytvořen z ultralehkých karbonových vláken, těla variant Adventure a Fun jsou produkována z vysokohustotního polyethylenu. Všechny verze lze navíc složit do kompaktnějších velikostí pro přepravu a mají vysokou ochranu před nepříznivými účinky soli, což ocení zejména ti, kteří plánují výjížďky po mořích a oceánech.

Za celým konceptem, který by se na trh měl ve finální podobě dostat ještě v průběhu letošního léta, a to za ceny v rozmezí cca 6 až 12 tisíc dolarů, stojí industriální designer Josep Rubau. Ten se v minulosti podílel na návrzích aut pro německý Volkswagen, respektive BMW. Mimo jiné také navrhl vzhled sportovnímu vozu Tramontana.

Foto: Red Shark Bikes