Alza.cz otevírá v Praze druhou bezobslužnou Prodejnu budoucnosti
, /

Alza.cz otevírá v Praze druhou bezobslužnou Prodejnu budoucnosti

Alza.cz otevírá v Praze druhou bezobslužnou Prodejnu budoucnosti

Začátkem letošního roku otevřel český e-commerce gigant Alza.cz první pobočku takzvané Prodejny budoucnosti, futuristického obchodu, kde není žádný zaměstnanec a zákazník se obsluhuje (včetně orientace v místnosti) zcela sám. Projekt, který odstartoval na pražské Floře, se ihned začal setkávat s vesměs pozitivními reakcemi od zákazníků, přičemž za prvních 5 měsíců vygeneroval až 23 milionů korun. Nově se vedení Alzy rozhodlo, že je čas otevřít další, avizovanou pobočku.

V pořadí druhá Prodejna budoucnosti se má v pondělí 25. června otevřít v okolí metra Budějovická, konkrétně na ulici Antala Staška. Oproti pobočce na Floře má však projít několika změnami, které pomohou zákazníkům s orientací a celkovým nákupním zážitkem. Novinkou má být strop s kompletním nasvícením, pochopitelněji umístěná navigace nebo na míru řezané desky z cembritu. Zajímavou inovací je také to, že s operátorem bude moci v místnosti komunikovat odkudkoliv.

Apple Pay je ode dneška dostupné v Polsku. Jak je na tom Česko?

Platební služba Apple Pay, díky které je možné uskutečňovat platby pomocí iPhonu, Apple Watch nebo MacBooku, se...

Co se týče obrazovky pro případný videochat, díky němuž se zákazník může na jednotlivé postupy zeptat příslušného „virtuálního“ zaměstnance, ta bude na pobočce na Budějovické zapuštěna do zdi a nabídne lepší kvalitu obrazu i zvuku. Změny nastaly i v rozměrech jednotlivých boxů, kam se objednané zboží umísťuje. Ty mají nově více reflektovat velikost daných produktů včetně zahrnutí slotů pro výrobky velikostně jako televize.

„Stěžejní rysy zůstanou stejné jako u pilotu. Prodejna bude nadále sloužit pro komfortní a rychlé vyzvedávání objednávek i pro nákupy na místě s asistencí video operátora. Na základě získaných zkušeností jsme ale upravili interiér, pozměnili světelnou navigaci, přidali hlasovou asistenci v hlavní místnosti a také velikosti schránek více odpovídají požadavkům zákazníků.

Skladem zde bude například i nová generace noteboků s ultrarychlou pamětí Optane společnosti INTEL, kterou má Alza jako první exkluzivně v ČR,“ uvádí ředitel expanze a facility Alza.cz Jan Moudřík.