Startup Slow Cabins nabízí lidem z města možnost ubytovat se ve stylové chatce uprostřed lesa
, /

Startup Slow Cabins nabízí lidem z města možnost ubytovat se ve stylové chatce uprostřed lesa

Startup Slow Cabins nabízí lidem z města možnost ubytovat se ve stylové chatce uprostřed lesa

Každý z nás je občas unavený z každodenního shonu, který vyžaduje život ve velkoměstě. Cestou k tomu pravému odpočinku však může být víkend strávený v malé chatce uprostřed přírody nedaleko od domova, navíc s dobrým pocitem vztahu k přírodě. Kouzlo celého konceptu spočívá v tom, že do okamžiku rezervace klient netuší, kde se jeho chata vlastně nachází. Jisté je jen to, že to není dál než 2 hodiny cesty od jeho bydliště.

Startup se nazývá Slow Cabins a prozatím funguje pouze v Belgii. Tam má po lesích umístěných několik desítek malých, energeticky soběstačných chatek, které by měly být ideální volbou pro únik z města bez nutnosti stavět stan. Zájemci si mohou vybírat ze tří možností ubytování: kabinu pro jednu osobu, pro dva či pro celou rodinu.

Fitbit se spojuje s Googlem za účelem přesného odesílání zdravotnických dat lékařům

Fitbit je opět o krok blíže, aby se z výrobce fitness náramků stal důležitým hráčem na poli moderního...

„Dnešní společnost potřebuje trochu zpomalit. Příroda, čas a věnování pozornosti jeden druhému by se měly opět stát těmi nejcennějšími věcmi v této zrychlené době,“ říká zakladatel projektu Xavier Leclair.

Při příjezdu klient dostane k dispozici plně nabitou baterii a nádrž filtrované dešťové vody. Každá z chatek je opatřena chytrým displejem, na kterém má host možnost neustále sledovat stav využité energie i vody, a tak si být i vědom ekologické stopy, kterou po sobě zanechává. Pro možnost ubytování v chladném ročním období, jsou kabiny jsou vybaveny krbem, který chatku během velmi krátké chvíle vytopí. Každá z nich je také vybavena dostatkem pramenité vody na vaření, mytí nádobí nebo sprchování.

Zajímavým prvkem na celém konceptu je fakt, že klient se dozví přesnou polohu svého pobytu až ve chvíli potvrzení rezervace. Kromě toho obdrží také tipy na výlety a aktivity v přilehlé oblasti nebo místa k vidění. Dalšími možnostmi je poté například i rezervace kola, lázeňská péče a další aktivity. Veškeré své požadavky stačí zmínit v úvodním dotazníku.

Každý host má navíc možnost si objednat košík plný čerstvého jídla od místních farmářů ke snídani nebo k večeři, který je dopraven přímo do chatky.

Kolik stojí pronájem?

Kabina pro dva měří 34 m² a cena za noc se pohybuje od 175 € v průběhu pracovního týdne až po 235 € během prázdnin. Minimální délka pobytu jsou však dvě noci.

Ubytování pro rodinu potom v rozmezí od 185 € až 255 €.

Jak startup nakládá s faktem, že lidé, kteří již chatku navštívili, zveřejňují její lokalitu na svých sociálních sítích? Podle informací webového magazínu Dwell jsou všechny z nich pojízdné, a proto je možné je pokaždé přemístit jinam.

Ačkoliv je tento druh ubytování dostupný prozatím pouze na území Belgie, zakladatel Xavier Leclair plánuje v blízké době koncept rozšířit i do dalších evropských zemí.

Foto: Slow Cabins