Radim Jančura prodává za miliardu korun prodejce letenek a zájezdů Student Agency
, /

Radim Jančura prodává za miliardu korun prodejce letenek a zájezdů Student Agency

Radim Jančura prodává za miliardu korun prodejce letenek a zájezdů Student Agency

Brněnská firma Student Agency, která vznikla v roce 1996 v rukou Radima Jančury, je po dlouhá léta jedním z předních prodejců letenek a zájezdů, později i poskytovatel autobusové dopravy, která se postupem času přesunula pod sesterskou firmu RegioJet, provozující také vlakovou dopravu. Jančura i přesto nyní zvažuje odprodej Student Agency, a to až za miliardu korun.

Informuje o tom server iHNed.cz s odkazem na dokument shrnující nabídku investorům, dle které se odhaduje hodnota transakce na zmíněnou miliardu korun. Firma ovšem zatím transakci odmítá. V případě, že by se obchod finálně dokončil, bude mít Jančura v rukou už pouze RegioJet, který provozuje autobusovou a vlakovou dopravu v Česku a po Evropě. Již dříve se totiž zbavil dalšího ze svých byznysů, konkrétně pražské taxislužby Tick Tack, kterou prodal skupině Taxi Praha.

David Pavlík přechází z vývoje ve SpaceX do vedení českého miliardového startupu Kiwi.com

Obrovské společnosti jako Netflix, Microsoft, Amazon či SpaceX jsou často cílem mnoha evropských designerů,...

Pod Student Agency jsou aktuálně mimo prodeje letenek přes Letenky.cz či Studentagency.cz a zájezdů na Dovolena.cz také vzdělávací pobyty prostřednictvím portálů Jazykovepobyty.cz a Pracovnipobyty.cz. V roce 2017 dosáhly tržby společnosti 17 milionů eur, respektive 437 milionů korun se ziskem před odečtením daní a úroků ve výši 5 milionů eur, tedy 128 milionů korun.

Peníze z prodeje by měly sloužit na další expanzi RegioJetu a provozní kapitál. RegioJet totiž bude na svůj další vývoj potřebovat množství finančních prostředků, které mu mají pomoci k převzetí dotovaných dálkových spojů, které až dosud zajišťovaly České dráhy. RegioJet ročně přepraví zhruba 16 milionů zákazníků po celé Evropě.

Foto: RegioJet