Podívejte se do nových kanceláří startupu Dollar Shave Club, který vydělal miliardy prodejem žiletek
, /

Podívejte se do nových kanceláří startupu Dollar Shave Club, který vydělal miliardy prodejem žiletek

Podívejte se do nových kanceláří startupu Dollar Shave Club, který vydělal miliardy prodejem žiletek

Kalifornský Dollar Shave Club patří jednoznačně k nejvýraznějším startupům posledních let. Společnost, která využila boomu členství a takzvaných subscription boxů prostřednictvím kterých svým zákazníkům pravidelně zasílá set nových žiletek v designových krabičkách, se totiž před dvěma lety stala velkým akvizičním cílem společnosti Unilever.

Ta patří k celosvětově největším výrobcům potravin a produktů pro péči o tělo a za Dollar Shave Club neváhala zaplatit částku pohybující se okolo 1 miliardy dolarů, díky čemuž se z Dollar Shave Clubu stal přes noc takzvaný startupový jednorožec (startup s valuací přesahující 1 miliardu dolarů).

Smíchovský StartupYard spustil nové akcelerační kolo pro startupy, ve kterém jsou 4 čeští zástupci

Český startupový akcelerátor StartupYard spustil v pořádí deváté kolo svého akceleračního programu, které se...

Dollar Shave Club se i po letech těší velké popularitě a roste, což se projevilo i na nutnosti firmy začít hledat nové, větší sídlo. Celý tým se tak nedávno přestěhoval do bývalých skladových prostor v kalifornském městě Marina Del Rey poblíž Los Angeles, jejichž kompletní redesign si vzali na starost architekti a designéři z architektonického studia Rapt Studio.

S jejich svolením vám nyní umožňujeme podívat se, jak to v kancelářích Dollar Shave Clubu, jenž se v roce 2012 proslavil mimo jiné tímto virálním spotem na YouTube, vypadá.

„Hlavním cílem bylo přetransformovat původně skladový prostor v Marině del Rey tak, aby vzniklo sídlo stimulující tři klíčové věci: propojenost, spolupráci a komfort a to jak z pohledu zaměstnanců, tak návštěvníků, kteří prostor navštíví. Zároveň bylo nutné prostor přetransformovat tak, aby se do něj vešlo přes 300 zaměstnanců, kteří v Dollar Shave Club pracují. Výsledkem je od základu redesignovaný komplex, který nabízí nejrůznější vymoženosti včetně barber shopu, lékarny, kavárny a rozlehlých venkovních prostor.”

Lokalita: Marina del Rey – Los Angeles, Kalifornie
Datum dokončení: 2018
Velikost: 4,645 m²
Design: Rapt Studio
Fotky: Noah Webb