Google chystá nový herní startup Arcade, který spoluzaložil a povede teprve 21letý vývojář
, /

Google chystá nový herní startup Arcade, který spoluzaložil a povede teprve 21letý vývojář

Google chystá nový herní startup Arcade, který spoluzaložil a povede teprve 21letý vývojář

Kalifornský technologický gigant Google v rámci svého experimentálního workshopu Area 120, ve kterém pracují vybraní zaměstnanci Googlu na menších projektech, buduje nový startup. Ten se jmenuje Arcade a má se specializovat na vývoj mobilních her se sociálním zaměřením.

I když s touto informací přišel server Bloomberg s odkazem na anonymní zdroje, celou iniciativu následně potvrdil i samotný Google, který profiluje Arcade do „hraní mobilních her s přáteli“. Vůbec první hra na této platformě má přijít již v létě letošního roku a mělo by se jednat o formu kvízu.

Pentagon chce zamezovat teroristickým útokům vozidly pomocí rádiových vln, které na dálku vypnou motor

Teroristické útoky na civilisty páchané řidiči vozidel jsou vzhledem ke svému jednoduchému a nenákladnému...

Jak je u těchto sociálně-herních projektů zvykem, vážou se na existující sociální sítě. Arcade nic takového vyžadovat nemá, jelikož bude stačit pouze telefonní číslo daného hráče. Ostatně Google nemá příliš dobré zkušenosti se sociálními sítěmi obecně. Jejich největší pokus, Google Plus, se nechytil tak, jak by společnost očekávala, a proto raději volí jistější volbu — telefon.

Google navíc očekává, že pokud se startup dostatečně rozšíří a bude fungovat, mohla by z něj vzniknout jistá „sociální platforma“, kde by uživatelé mohli komunikovat, a to nejen skrze hry. Na celém startupu, který má těžit z principu například českého GAMEE, je zajímavé i to, kdo jej založil a kdo Arcade spoluvlastní. Tím je 21letý Michael Sayman, který se proslavil svou stáží ve Facebooku, když mu bylo 18 let.

O rok později opustil Zuckerbergovu společnost, aby se připojil ke Googlu jako programátor a zároveň člen workshopu Area 120, ve kterém vznikla i kódovací aplikace Grasshopper. Nyní jako produktový manažer v Googlu a spoluzakladatel Arcade celý startup povede.

Foto: Google; Michael Sayman (Facebook)