David Pavlík přechází z vývoje ve SpaceX do vedení českého miliardového startupu Kiwi.com
, /

David Pavlík přechází z vývoje ve SpaceX do vedení českého miliardového startupu Kiwi.com

David Pavlík přechází z vývoje ve SpaceX do vedení českého miliardového startupu Kiwi.com

Obrovské společnosti jako Netflix, Microsoft, Amazon či SpaceX jsou často cílem mnoha evropských designerů, vývojářů a inženýrů, kteří se snaží splnit si svůj sen a pracovně uspět na západě. Pro Davida Pavlíka, který si všemi těmito společnostmi v minulosti prošel a posledních několik let strávil na vývoji projektů ve vesmírném startupu SpaceX Elona Muska, se z toho všeho ovšem časem stala tak trochu rutina, a proto se nyní rozhodl k velmi razantnímu kroku.

Z prostředí SpaceX v kalifornském Los Angeles, kde pracoval například na projektu kosmické lodi Dragon, přechází do vedoucí pozice v českém letenkovém startupu Kiwi.com, který založil a vede Oliver Dlouhý. Pavlík má v Kiwi.com pracovat na pozici CIO (chief information officer), tedy šéfa informatiky, informuje server Forbes.

Seznam představil novou mobilní aplikaci pro Mapy.cz

Turistická aplikace Mapy.cz od Seznamu představila novou podobu. Změny, které se zatím dotkly verze pro operační...

Jedním z hlavních důvodů je dle Pavlíka enormní pracovní nasazení, které bylo ve SpaceX potřeba. I přes zajímavou zkušenost a množství peněz, šlo ale o určení si priorit a o přehodnocení života, ve kterém hraje zásadní roli rodina. Před Kiwi.com dostal ještě nabídku k návratu zpět do streamingového gigantu Netflix, tu ale nakonec odmítl.

Z původně tříhodinové konverzace mezi Pavlíkem, Dlouhým a Jozefem Képesi z Kiwi.com nakonec během několika týdnů vznikla oficiální nabídka stát se novým CIO Kiwi.com. Do pozice by měl Pavlík nastoupit již začátkem července, aktuálně se připravuje na finální návrat do Česka.