České VR hry Beat Saber se v prvním týdnu prodalo 53 tisíc kusů za více než 20 milionů korun
, /

České VR hry Beat Saber se v prvním týdnu prodalo 53 tisíc kusů za více než 20 milionů korun

České VR hry Beat Saber se v prvním týdnu prodalo 53 tisíc kusů za více než 20 milionů korun

Uběhlo dvanáct dní od vydání herního projektu Beat Saber z dílen pražského vývojářského studia Hyperbolic Magnetism a už se začínají objevovat první prodejní čísla. Dle dostupných informací se za první týden mělo hry kombinující virtuální realitu s originálním hudebním soundtrackem a principem připomínajícím Guitar Hero, prodat přes 53 tisíc kusů při ceně 19,99 dolarů, respektive 426 korun za kus. Celkový objem prodejů tak přesáhl 20 milionů korun.

I když se na první pohled nemusí toto číslo, jež na akci Czech VR Fest zveřejnil jeden z autorů projektu Jaroslav Beck, jevit z globálního hlediska jako obrovské, na poměry trhu virtuální reality jde o velmi dobrý výsledek. Ostatně tomu dopomohly i skvělé recenze „early adopter“ hráčů, díky kterým se titul hned po uvedení posunul na první příčku nejlépe hodnocených her na platformě Steam.

Nové promo video Tesly ukazuje další záběry na supersport Tesla Roadster, včetně jeho interiéru

Krátce poté, co Elon Musk za Teslu ohlásil výsledky za poslední čtvrtletí, ve kterém se podařilo sice navýšit...

Tvůrci hry Beat Saber však nehodlají usnout na vavřínech. Už nyní mají Ján Ilavský a Vladimír Hrinčár, kteří v minulosti vytvořili oceňovanou hru Chameleon Run, a Jaroslav Beck, jenž se postaral o hudbu celého projektu, chystat doplňující novinky. Například další hudební úrovně nebo zatím utajovanou interaktivní platformu. To vše by mělo vznikat pod novou entitou nazvanou jako Beat Games, kde je Beck, se kterým vám v brzké době na CzechCrunchi přineseme rozhovor, výkonným ředitelem.

Dle autorů by mohlo jít o přelomový titul v oblasti VR

Co se týče koncepce projektu Beat Saber, jedná o hru, kde hráč drží virtuální světelné meče a snaží se zasáhnout létající boxy, které se objevují na základě originálního hudebního soundtracku. Principem se tedy Beat Saber podobá fenoménu Guitar Hero s prvky ze ságy Star Wars a podle tvůrců by mohlo jít o průlomový titul na poli virtuální reality. Především proto, že se opět virtuální realita trochu více přiblíží běžným hráčům a přesvědčí je o nákupu speciálního headsetu.

Hra je nyní dostupná na službách Steam a Oculus Store za 19,99 dolarů (426 korun) pro headsety HTC Vive, Oculus Rift a Microsoft Mixed Reality.