Startup Basis, který vyvíjí kryptoměnu s pevnou hodnotou, získal v ICO okolo 133 milionů dolarů
, /

Startup Basis, který vyvíjí kryptoměnu s pevnou hodnotou, získal v ICO okolo 133 milionů dolarů

Startup Basis, který vyvíjí kryptoměnu s pevnou hodnotou, získal v ICO okolo 133 milionů dolarů

Americký startup Basis, který se snaží vytvořit kryptoměnu, která by měla pevnou a ne tak nestabilní hodnotu jako v případě ostatních digitálních měn, hlásí úspěšné ICO (prvotní nabídku virtuální měny, podobná akciím). V ní se rok starému startupu podařilo od renomovaných investičních skupin získat částku okolo 133 milionů dolarů (cca 2,7 miliardy korun).

Kryptoměny mají mnoho specifik. Vedle toho, že jsou decentralizovány a fungují na peer-to-peer síti, se vyznačují také svou proměnlivostí. Díky této nestálosti, kdy hodnota například nejpopulárnější kryptoměny Bitcoin může z hodiny na hodinu rapidně klesnout či stoupnout, se zatím vyloženě nehodí k běžným nákupům, jaké se provádí za standardní měny. Tuto charakteristiku však chce narušit ambiciózní startup Basis.

Startup Bird spustil službu na půjčování elektrických koloběžek. V ulicích ale způsobují chaos

Americký startup Bird získal 115 milionů dolarů na spuštění služby, která umožňuje vypůjčení elektrických...

Desetičlenný tým z amerického New Jersey pracuje na takové digitální měně, jejíž poptávka bude stoupat či klesat na základě přibližné hodnoty amerického dolaru. Právě díky tomuto nastavení by se z vyvíjené kryptoměny, nazvané jako Basecoin, měla v budoucna stát měna, se kterou by šlo místo pouhé spekulace i reálně nakupovat.

Zjednodušeně řečeno, Basecoin má fungovat tak, že pokud jeho poptávka roste, systém na základě použitých algoritmů vytvoří více této měny. Avšak v případě, že poptávka klesá, startup sníží nabídku basecoinů tak, aby vytvořila nárůst v ceně. Celý proces má být dle Basis založen na třech hlavních „tokenech“ – Basecoin (základní měna), Base Bonds (tokeny dražené blockchainem, když je potřeba snížit poptávku basecoinů) a Base Shares (tokeny obecně vydávané na blockchainu).

Zájem prestižních investorů

Na tuto komplexní strukturu, která je ve formě white paperu volně k dispozici (ZDE), začala nyní slyšet i velká jména z investorského světa. Skupiny jako Andreessen Horowitz, Bain Capital Ventures či Lightspeed Venture Partners se podílely na aktuálním ICO (Initial Coing Offering), která startupu vynesla okolo 133 milionů dolarů.

Basis pod vedením spoluzakladatele Nadera Al-Najiho zatím příliš mnoho bližších informací o chystaných plánech nezveřejňuje. Je však jisté, že tento projekt, který vznikl teprve před rokem, bude zajímavé sledovat.

Foto: Basis