Portál Bezrealitky.cz se představil v kompletně nové podobě
, /

Portál Bezrealitky.cz se představil v kompletně nové podobě

Portál Bezrealitky.cz se představil v kompletně nové podobě

Už jedenáct let na českém realitním trhu funguje portál Bezrealitky.cz zaměřující se na přímý prodej a pronájem domů a bytů bez účasti realitních kanceláří. Díky tomu je služba schopna ušetřit prodávajícím i kupujícím poměrně značný finanční obnos, který by jinak putoval právě formou provize tradičním realitkám. Za loňský rok 2017 to například dle údajů provozovatelů byla 1 miliarda Kč,  s tím, že portál zprostředkoval 400 prodejů a 3 000 pronájmů nemovitostí.

Nyní služba, v níž je mimo jiné investorem investiční skupina Rockaway internetového podnikatele Jakuba Havrlanta, který ji shodou náhod před 11 lety také založil, představila svoji úplně novou podobu s několika novými funkcemi.

Tomáš Dunovský: The Facebook aneb proč je Mark Zuckerberg nejmocnějším člověkem na světě

Trump? Merkelová? Putin? Papež František? Larry Page? Jeff Bezos? Ne, nejmocnějším člověkem na světě je The Zuck....

Redesign konkrétně zjednodušuje všechny transakce, mění způsob, jakým zájemci o bydlení komunikují s majiteli nemovitostí, přináší přesnější filtrování nabídek a zároveň umožňuje prověřovat důvěryhodnost zájemců prostřednictvím prémiových profilů.

„Na jeden inzerát v současnosti reagují desítky až stovky zájemců. Rychlá komunikace s nimi a výběr toho nejvhodnějšího tak přestávaly být lehce zvládnutelné. Hledali jsme tedy cestu, jak vzájemnou domluvu zjednodušit tak, aby se majitelé dostali co nejrychleji k vážným zájemcům,“ říká Hendrik Meyer, CEO Bezrealitky.cz

Právě prověřování zájemců je věc, na kterou se chtějí v Bezrealitky.cz nyní hodně soustředit. Platforma spuštěná v rámci nově představeného webu totiž nepracuje s veřejnými kontaktními údaji a veškerou komunikaci soustředí přímo na stránky portálu.

V podstatě s již první odeslanou zprávou je tak dle provozovatelů možné získat veškeré informace o zájemci, jako je počet členů jeho domácnosti, vlastnictví domácích zvířat či záliba v kouření. Další novinkou je možnost prověření bezdlužnosti zájemce prostřednictvím služby CreditCheck.

“Tímto způsobem sami zajistíme předvýběr těch nejspolehlivějších vážných zájemců. Zavádíme do české praxe něco, co je zcela běžné například v Německu, tedy dobrovolné dokládání kredibility. Pronajímatelům ušetříme starosti se zkoumáním stovek nabídek, odfiltrujeme potenciálně rizikové a dovolíme jim primárně odbavit ty, které pro ně mají nejvyšší hodnotu,“ dodává Meyer