Nový český startup Zarukomat.cz umožní zákazníkům zpětné prodloužení záruky i pojištění

Nový český startup Zarukomat.cz umožní zákazníkům zpětné prodloužení záruky i pojištění

, /
Nový český startup Zarukomat.cz umožní zákazníkům zpětné prodloužení záruky i pojištění

Portál Zarukomat.cz je novým českým projektem, který byl spuštěn v polovině dubna a který poskytuje zákazníkům možnost zpětného zřízení nadstandartní prodloužené záruky online i sjednání pojištění výrobků před uplynutím běžné záruky.

Nový portál je provozován společností Simplica a.s. v čele s Tomášem Trnkou, který se k jeho vytvoření nechal inspirovat negativní osobní zkušeností. Na trhu služeb mu chyběla možnost prodloužit si zpětně záruku k výrobkům jakými jsou například mobilní telefony, bílá technika nebo vybavení dílny či zahrady.

„Záruku dosud mohl zákazník prodloužit pouze u prodejce během samotné koupě, pokud vůbec. Když se nerozhodl hned a záruku nesjednal, tuto možnost navždy ztratil. Proto jsme přišli se Zárukomatem. Místem, kde si záruku na své věci spotřebitel prodlouží nebo rozšíří nezávisle na e-shopech, obchodech, jejich lhůtách a provizích. Nejsme ani e-shop, ani servis, ani pojišťovna. Náš hlavní produkt je záruka, náš hlavní cíl je spokojenost koncového zákazníka,“ objasňuje Trnka hlavní důvody ke spuštění služby. 

Kromě již zmíněného služba nabízí také možnost zřízení pojištění náhodného poškození a odcizení. To v praxi funguje tak, že portál bezplatně spojí zákazníka s danou pojišťovnou. Zarukomat.cz je financován smluvními odměnami od dodavatelů a funguje jako nezávislý subjekt. V případě mobilů nebo chytrých hodinek funguje služba s 10% spoluúčastí, pro většinu ostatních produktů s 15% a následně 25% spoluúčastí v dalším roce.

Online supermarket Rohlik.cz rozšíří nabídku potravin Marks & Spencer o 650 položek

Potravinový eshop Rohlik.cz umožnující zákazníkům online objednání a následné doručení potravin až domů,...

Partnerství nyní uzavřel s Allianz Assistance, které by podle tvůrců mělo projektu zajistit jistou stabilitu. Simplica a.s. je pražskou akciovou společností, která zprostředkovává služby v oblasti pojišťovnictví. Funguje od roku 2016 a jejími projekty jsou SafeYou a nově vzniklý Zarukomat.cz.