Muskova Boring Company dostala povolení na další stavbu tunelu. Musk si ho projel v Tesle
, /

Muskova Boring Company dostala povolení na další stavbu tunelu. Musk si ho projel v Tesle

Muskova Boring Company dostala povolení na další stavbu tunelu. Musk si ho projel v Tesle

Jedna z nejzajímavějších firem Elona Muska The Boring Company, která si dala za cíl až desetkrát snížit a zrychlit hloubení tunelů ve městech, zpočátku sloužících pro vybudování Hyperloopu, získává další povolení. Konkrétně jde o výjímku od amerického úřadu California Environmental Quality Act (CEQA), která by měla stavbu nového tunelu značně urychlit.

V souvislosti s tím se CEO firmy Elon Musk, který zároveň stojí i za vesmírným startupem SpaceX a automobilkou Tesla, projel jedním z prvních vybudovaných tunelů v kalifornském městě Hawthorne u Los Angeles v elektromobilu Tesla. Tunel má prozatím 100 metrů a vede od sídla SpaceX směrem k letišti LAX. Vše poté publikoval na svém Instagramu, jako součást jeho osobního PR.

Liftago mění investory, podíl investiční skupiny Leverage putuje do rukou INCOMMING Ventures

Jeden z nejvýraznějších českých startupů, přepravní služba Liftago mění svoji vlastnickou strukturu. Jan Boruta,...

Tunel by měl být po stávající výstavbě prodloužen o další 3,2 kilometrů, na čemž už firma postupně pracuje. Výše zmíněné schválení se ovšem týká i dalšího tunelu, jenž by měl být dlouhý téměř 10,5 kilometru. Kromě hloubení tunelu si The Boring Company pořídilo pozemek na adrese 2352 S Sepulveda Blvd, který využije pro vstupní bod do svého přepravního systému.

Tunel by měl prozatím sloužit pouze pro testovací účely zaměstnanců a představitelů města. Pokud se slibovaný koncept osvědčí, firma dostane povolení k budování samotného přepravního systému a k přepravě lidí či jejich automobilů. The Boring Company nicméně stále čeká na několik dalších povolení. Společnost navíc ještě blíže nepředstavila, jak přesně jejich technologie pro hloubení tunelů funguje a jak bude schopna šetřit čas a náklady, což by měl být nyní primární cíl firmy.

Foto: The Boring Company, Elon Musk / Instagram