Liftago mění investory, podíl investiční skupiny Leverage putuje do rukou INCOMMING Ventures
, /

Liftago mění investory, podíl investiční skupiny Leverage putuje do rukou INCOMMING Ventures

Liftago mění investory, podíl investiční skupiny Leverage putuje do rukou INCOMMING Ventures

Jeden z nejvýraznějších českých startupů, přepravní služba Liftago mění svoji vlastnickou strukturu. Jan Boruta, Matěj Boruta a Lumír Kunz z Leverage Investment totiž prodávají svůj podíl, který ve firmě drželi od roku 2014.

Podíl v hodnotě vyšších milionů korun pak poputuje rovnou do rukou skupiny INCOMMING Ventures Michala Mičky (na fotce uprostřed). Ten je v Liftagu investorem a akcionářem už od loňského roku, to když startupu poskytl investici v řádu desítek milionů Kč.

Tomáš Dunovský: The Facebook aneb proč je Mark Zuckerberg nejmocnějším člověkem na světě

Trump? Merkelová? Putin? Papež František? Larry Page? Jeff Bezos? Ne, nejmocnějším člověkem na světě je The Zuck....

Leverage nechce zveřejňovat konkrétní parametry transakce, podle informací CzechCrunch.cz však v přepravní službě investiční skupina držela minoritní podíl pohybující se jednotkách procent. V minulém roce založila například fond Leverage Technology, v rámci kterého získala 15% podíl v Aukro.cz. Na druhé straně INCOMMING Ventures investovalo v minulosti kromě Liftaga například do projektů Apifier, Flatio či Shopsys.

“Soukromý kapitál hodláme dále investovat v rámci skupiny Leverage, ve které jsme v loňském roce založili fond Leverage Technology. Aktuálně také investujeme do služby FÉRmakleři.cz, jež je nezávislým srovnávačem realitních makléřů a která pomáhá usnadňovat a zrychlovat prodej nemovitostí. Přes tento projekt se za necelý rok již realizuje prodej nemovitostí v hodnotě přes 300 milionů korun a tato částka dále roste,” doplňuje Matěj Boruta.

“Protože v Liftagu stále vidíme velký potenciál a budoucnost, rozhodli jsme se využít příležitosti od investiční skupiny Leverage odkoupit podíl, který se pohyboval v jednotkách procent. Jsme velmi rádi, že se nám s Liftagem zatím daří plnit vytyčené cíle a využívat nastalé příležitosti,” říká Michal Mička, majitel investiční skupiny C2H, jíž je společnost INCOMMING Ventures součástí.

Liftago používá více než 1500 profesionálních řidičů taxi a přes čtvrt milionu cestujících v Praze, Brně, Ostravě, Zlíně, Liberci a Bratislavě. Rostoucí start-up byl založený Martinem Hausenblasem, Ondřejem Krátkým a Jurajem Atlasem a po vstupu majitelů Leverage do něj investovala řada českých investorů, mimo jiné Karel Janeček.