Google již brzy spustí zcela nový design své emailové služby Gmail
, /

Google již brzy spustí zcela nový design své emailové služby Gmail

Google již brzy spustí zcela nový design své emailové služby Gmail

Kalifornská technologická společnost Google chystá výraznějším způsobem inovovat svou emailovou službu Gmail v internetových prohlížečích. Změny se mají týkat zejména designu, nicméně přibudou také nové funkce jako Smart Reply nebo ztlumení zpráv. Příchod aktualizovaného webového Gmailu se očekává v rámci týdnů.

Emailová služba Gmail se od svého vzniku v roce 2004 (respektive 2007, kdy byla zpřístupněna veřejná betaverze) stala jednou z nejpopulárnějších v tomto oboru. Dokazují to přibližně 1,2 miliardy aktivních uživatelů, kteří si v emailovém rozhraní Googlu cení nejen jeho stability a bezplatné 15GB kapacity, ale také poměrně přehledného designu. Ten by však měl projít značnou změnou.

Seznam.cz se svým kanálem Televize Seznam zahajuje outdoorovou propagaci

Česká internetová společnost Seznam.cz zahájila další kampaň, díky které chce svůj televizní kanál Televize...

Server The Verge s odkazem na oficiální vyjádření Googlu informuje, že se gigant z Mountain View chystá inovovat webovou verzi Gmailu. Novinky by se měly odehrát zejména ve vzhledu uživatelského rozhraní, které má být „čistší a modernější“. I když zatím nejsou dostupné žádné obrázky, dá se silně očekávat, že bude Google následovat design, jaký loni implementoval i do své služby Google Calendar.

Vedle vizuálních změn mají přijít i změny funkční. Jmenovitě prvky jako Smart Reply, tedy rychlé, přednastavené odpovědi na základě kontextu přijatého emailu (již nynídostupné v mobilní aplikaci), ztlumení daných emailů a nastavení jejich znovuobjevení ve schránce nebo offline podpora. Zahrnut bude i lepší přístup do balíčku aplikací G Suite přímo z Gmailu.

Pro všechny osobní emailové adresy

Inovovaný webový Gmail by měl přijít v rámci několika následujících týdnů, a to jako součást veřejného programu Early Adopter Program (EAP) pro uživatele osobních adres a balíčku G Suite. Důvodem pro několikatýdenní horizont je údajně testování rozšíření pro prohlížeč Chrome, aby na něm primárně nový Gmail fungoval spolehlivě.

Foto: Google