Facebook nově všem uživatelům umožní požádat o přezkoumání rozhodnutí o odebrání obsahu
, /

Facebook nově všem uživatelům umožní požádat o přezkoumání rozhodnutí o odebrání obsahu

Facebook nově všem uživatelům umožní požádat o přezkoumání rozhodnutí o odebrání obsahu

Facebook představil dvě zásadní aktualizace týkající se ochrany uživatelů a publikování obsahu na své platformě. Interní pravidla, kterými se při odebírání závadného nebo nebezpečného obsahu doposud řídili zaměstnanci Facebooku, jsou nyní veřejně přístupné jako součást Zásad komunity. Všichni uživatelé této sítě budou mít ode dneška také možnost požádat o přezkoumání rozhodnutí o odebrání obsahu. Internetová společnost tím chce získat více zpětné vazby od uživatelů a omezit případná pochybení.

„Dáváme tímto krokem jednoznačně najevo, že znepokojivá či nebezpečná vyjádření, videa či fotky na Facebooku nemají své místo. Zároveň je podle nás důležité objasnit, podle jakých pravidel se při odebírání závadného obsahu rozhodujeme,“ říká Monika Bickert, globální viceprezidentka společnosti Facebook. Zároveň dodává, že internetová společnost chce vyzvat své uživatele k většímu zapojení do nahlašování nebezpečného obsahu, aby byla síť bezpečnější a její uživatelé více chráněni před manipulací, hrozbami a zneužíváním dat.

Petr Dvořák poskytl svému fintech startupu Lime seed investici ve výši 2,5 milionu korun

Český startup Lime, který před necelými třemi roky založil a vede Petr Dvořák, se přehoupl přes svůj další...

O dodržování komunitních zásad a o kontrolu závadného obsahu se ve Facebooku stará globální tým složený z expertů na terorismus, projevy nenávisti, či bezpečnost dětí a mladistvých. Tým spolupracuje i s externími odborníky či akademickou sférou. K určování nebezpečného obsahu pak používá kombinaci automatizovaných technologií a nahlašování od uživatelů. Všechny podněty jsou přezkoumávány 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a s využitím více než 40 světových jazyků.

Od dnešního dne budou uživatelé Facebooku rovněž moci žádat o přezkoumání odebraného obsahu týkajícího se nahoty, sexuální aktivity, projevů nenávisti či násilí. Pokud bude odebrána fotka, video či konkrétní příspěvek, na profilu uživatele se objeví tlačítko s žádostí o přezkum. Facebook pak daný obsah přezkoumá do 24 hodin. V případě chyby bude potom odebraný obsah obnoven a nahlašovatel na to bude upozorněn.

Facebook v květnu v Evropě odstartuje sérii akcí s názvem Facebook Open Dialogues se zástupci své komunity, expertů a neziskových organizací. Podobné akce se budou v dalších částech světa konat v druhé polovině roku.

foto: Facebook PR