Apple do svého týmu najal šéfa umělé inteligence v Googlu. Má pomoci s vylepšením Siri
, /

Apple do svého týmu najal šéfa umělé inteligence v Googlu. Má pomoci s vylepšením Siri

Apple do svého týmu najal šéfa umělé inteligence v Googlu. Má pomoci s vylepšením Siri

Technologický gigant z kalifornského Cupertina Apple podnikl zajímavý krok k vylepšení svého působení na poli umělé inteligence. Nově najal Johna Giannandreu, bývalého šéfa oddělení vyhledávání a umělé inteligence v Googlu, který má Applu pomoci zejména s hlasovou asistentkou Siri.

I když Apple jistým způsobem pomohl k masivnímu rozvoji umělé inteligenci (AI) svou hlasovou funkcí Siri a před rokem začal o různých principech této technologie blogovat, ani zdaleka nedosahuje takových úspěchů, jako mají konkurenti v podobě Googlu, Amazonu nebo Facebooku.

Na pražské akci Urban Tech Pioneers pořádané Airbnb a reSITE se řešila udržitelná města budoucnosti

V uměleckých prostorách pražské SmetanaQ Gallery se v úterý večer uskutečnila pod taktovkou organizace reSITE a...

Tyto firmy zaměstnávají stovky výzkumných pracovníků, kteří publikují nespočet prací, na nichž spolupracují. Společnost pod vedením Tima Cooka se v této oblasti zatím tolik nechytá a její pokroky s virtuální asistentkou Siri, která je dostupná napříč celým jablečným ekosystémem, nejsou nijak velkolepé. A právě s tím by mohla pomoci nová posila z Mountain View.

John Giannandrea, který se dlouhodobě zabývá strojovým učením, se připojil podle deníku The New York Times k Applu hned den poté, co odešel ze své pozice senior viceprezidenta pro vyhledávání (a umělou inteligenci) v Googlu. V cupertinské firmě má zastávat post šéfa „strategií pro strojové učení a AI“ a bude se zpovídat přímo CEO Timu Cookovi.

S příchodem Giannandrei se dá očekávat, že Apple bude pro účely vývoje umělé inteligence a strojového učení najímat více expertů. Ostatně by to pro Cookovu společnost dávalo velký smysl, jelikož poměrně akutně potřebují vylepšit své působení na poli AI, a to nejen z hlediska Siri, která oproti Alexe od Amazonu nebo Assistant od Googlu výrazně zaostává.

Foto: TechCrunch (Flickr)