Amazon vyvíjí vlastního chytrého robota do domácnosti s podporou hlasové asistentky Alexa
, /

Amazon vyvíjí vlastního chytrého robota do domácnosti s podporou hlasové asistentky Alexa

Amazon vyvíjí vlastního chytrého robota do domácnosti s podporou hlasové asistentky Alexa

Americký e-commerce obr Amazon chystá dalšího chytrého asistenta. Ve svém výzkumném a vývojovém centru Lab126 má probíhat vývoj domácího robota, interně nazývaného jako Vesta, který bude založen na technologiích pohánějících hlasovou asistentku Alexa, kterou Amazon využívá ve svém přenosném reproduktoru, podobném Google Home.

Na základě zdrojů, na něž odkazuje server Bloomberg, má chystaný robot sloužit jako náhrada k chytrým reproduktorům Echo, které by na hlas uživatele v určité vzdálenosti nemohly reagovat. V těchto situacích by měla za svými majiteli vyrazit právě Vesta, a to zcela autonomně díky pokročilému kamerovému systému a počítačovému vidění.

Americká armáda vyvíjí technologii, která dokáže rozpoznat obličeje ve tmě nebo přes zeď

Výzkumná laboratoř Armády Spojených států amerických pracuje na technologii, která by v budoucnu mohla znamenat...

Podle lidí obeznámených s plány Amazonu by tak zatím utajovaný robot neměl následovat vize například společnosti Boston Dynamics, která dělá se svými technologiemi vskutku zajímavé pokroky, ale spíše se zaměřit na jednoduchý systém, který by jezdil po podlaze a plnil základní hlasové úkoly. Také nemá nic společného s Amazon Robotics, dceřinou firmou Amazonu, jež vyvíjí roboty do skladů.

Očekává se, že první prototypy robotů Vesta by mohly do domácností zaměstnanců společnosti Jeffa Bezose dorazit koncem letošního roku. A vzhledem k usilovnému náboru nových inženýrů se zaměřením na robotiku do Lab126, tedy R&D centra, ve kterém vznikly i produkty jako Kindle nebo zmíněné Echo, by se měly první modely dostat na trh již v průběhu roku příštího. Amazon to odmítl jakkoliv komentovat.

Foto: Amazon