Alza předělá své sídlo v pražských Holešovicích. Investuje do něj 200 milionů korun
, /

Alza předělá své sídlo v pražských Holešovicích. Investuje do něj 200 milionů korun

Alza předělá své sídlo v pražských Holešovicích. Investuje do něj 200 milionů korun

I když je všeobecně brán jako „sídlo“ Alzy holešovický showroom, kde má firma zároveň největší prodejní plochu a sklad, v Holešovicích vedení a většina zaměstnanců sídlí ještě na jiné adrese. Konkrétně v jedné z budov Hall Office Park, která se má nyní kompletně zrekonstruovat, informuje server iDnes.cz.

Do rekonstrukce dá největší český eshop kolem 200 milionů korun. Hall Office Park společnosti Hall, která spadá pod kyperskou LS Investments, jenž Alzu vlastní, by pak měl celkově zvětšit užitnou plochu z 24 tisíc metrů čtverečních na 28 tisíc, vybudovat menší kavárny či bistra na každém z pater, co-workingové centrum nebo nejrůznější relaxační či sportovní prostory.

Fortnite: hra, která za půl roku zbořila rekordy a vydělává přes 100 milionů dolarů měsíčně

Málokterý titul způsobil v posledních letech na herních scéně takový rozruch jako Fortnite. Tato multimódová...

Celá rekonstrukce Hall Office Parku by měla proběhnout během následujících zhruba 2 až 5 let a postupně se rozšiřovat. Stávající Hall Office Park na adrese U Pergamenky 1522 vypadá zvenku již trochu zastarale, takže bude rekonstrukce vítaným osvěžením okolního prostoru, kde jinak sídlí další převážně velké korporace. V prostorách Hall Office Park je navíc hned několik dalších známých českých firem, jako například Socialsharks, Footshop.cz nebo Škoda Auto.

Stávajícím prostorám Alzy dominuje kavárna ve středu, která je centrálním místem pro všechny zaměstnance, jelikož do ní mají v průměru necelých 14 metrů z okolních kanceláří. Kavárna vzhledem připomíná tu, která je k dispozici v holešovickém showroomu pro zákazníky při čekání na výdej zboží.

Foto: Alza, Google Street View