Vatikán chystá na první polovinu března svůj historicky první hackathon
, /

Vatikán chystá na první polovinu března svůj historicky první hackathon

Vatikán chystá na první polovinu března svůj historicky první hackathon

Nejmenší městský stát na světě Vatikán, který se nedá označit jinak, než jako nejposvátnější místo všech katolických křesťanů, v jehož čele stojí od roku 2013 papež František, chystá velmi netradiční a zároveň historicky první událost pro technologické nadšence. V době od 8. do 11. března se totiž přímo ve Vatikánu bude konat první hackathon, zaměřený hned na několik oblastí.

Hackathon pod názvem VHacks bude rozdělen na tři tématické okruhy – sociální problémy ve společnosti, komunikaci mezi představiteli různých náboženství k nalezení společné řeči a nakonec pomoc uprchlíkům a migrantům s relokací a integrací do společnosti. Z těchto témat si bude vybírat celkem 120 přihlášených účastníků, převážně studentů křesťanských škol.

Konkurence pro SpaceX? Boeing a Lockheed Martin vytváří opakovaně použitelnou raketu

S postupem času začíná přibývat firem, které v budoucnu chtějí replikovat úspěchy vesmírného startupu SpaceX...

Jeden z organizátorů akce, Jakub Florkiewicz, sám říká, že nejtěžší na celém plánování bylo vůbec přesvědčit představitele Vatikánu o konání a o možnosti využití hackathonu k řešení mnoha problémů. Po několika cestách do Vatikánu se to ovšem VHacks podařilo a mohl by to být start potenciálně zajímavých spoluprací mezi technologiemi a náboženstvím.

Někteří by naopak mohli namítnout, že je to jen další ze snah církve přivést k ní mladší generaci – dle jednoho z organizátorů to tak ale není, protože ne vše co souvisí s Vatikánem musí nutně souviset přímo s náboženstvím. Účastníci a obecně kdokoliv by to spíše měli brát jako možnost zásadním způsobem ovlivnit jednu z největších organizací na světě a zároveň přispět k řešení aktuálních globálních problémů.

Foto: Republic of Korea / Flickr