Tržní kapitalizace Applu vystřelila na rekordních 930 miliard dolarů
, /

Tržní kapitalizace Applu vystřelila na rekordních 930 miliard dolarů

Tržní kapitalizace Applu vystřelila na rekordních 930 miliard dolarů

Kalifornská technologická společnost Apple před několika hodinami dosáhla své zatím nejvyšší tržní kapitalizace v historii. Hodnota nejhodnotnější firmy světa vystřelila na 930 miliard dolarů a ve srovnání s druhým Googlem měla tržní náskok o více jak 110 miliard. Jedna akcie se v té době obchodovala za přibližně 183 dolarů.

Tento tržní nárůst, díky kterému chybělo Applu k dosažení hranici jednoho bilionu „jen“ 70 miliard, zapříčinily patrně dva faktory. Prvním z nich bylo ohlášení akvizice platformy Texture, která se specializuje na digitální distribuci časopisů. V zahraničí ji nazývají jako „Netflix pro magazíny“.

Netflix by měl letos v příjmech překonat 15 miliard dolarů, což je o 40 % více než loni

Gigant Netflix, který dominuje na poli online streamingu filmů a seriálů, hned vedle služeb jako Amazon Prime Video...

Druhým důležitým faktorem bylo bezpochyby vystoupení Eddyho Cuea, senior viceprezidenta pro internetové služby a software v Applu, na festivalu SXSW, který naznačil, že Apple v budoucnu nehodlá koupit Netflix nebo Disney. O těchto akvizicích se ostatně nějaký čas spekulovalo.

Hodnota pochopitelně kolísá

Jak se dalo očekávat, tržní kapitalizace Cookovy firmy v posledních chvílích kolísá v rozmezí od 925 do 929 miliard dolarů při přibližné ceně 182–183 dolarů za jednu akcii. I tak však výrazným způsobem drží náskok nad druhým Googlem (Alphabetem), jehož kapitalizace je okolo 815 miliard dolarů, a nad třetím Amazonem se 780 miliardami dolarů.

Foto: Apple Newsroom