Potvrzeno. Uber prodává svůj byznys v jihovýchodní Asii konkurenční službě Grab
, /

Potvrzeno. Uber prodává svůj byznys v jihovýchodní Asii konkurenční službě Grab

Potvrzeno. Uber prodává svůj byznys v jihovýchodní Asii konkurenční službě Grab

I přes obrovské investice a snahu se Uberu ani po několika letech provozu na specifických asijských trzích nedaří. Již dříve se zbavil svého byznysu v Číně, který převzalo Didi Chuxing za 17,5% podíl, v Rusku, kde se ho ujal vyhledávač Yandex, a nyní se zbavuje také jihovýchodní Asie, kde je jeho hlavním konkurentem gigant Grab. Právě Grab má na tamním trhu po Uberu převzít všechny zákazníky.

Grab se tak spojí s existujícími službami Uberu v jihovýchodní Asii, včetně Uber Eats, které funguje v Thajsku, Singapuru nebo Malajsii. V nově spojené firmě by měl dle serveru Bloomberg Uber získat 25-30% podíl. Ani jedna ze stran prozatím akvizici nepotvrdila, dle mnoha zdrojů by se tak ovšem mělo stát tento týden, dost pravděpodobně již během dnešního dne.

Mall.cz v Praze zavádí nový koncept prodejen. Kombinuje showroom a výdejnu

Tuzemský eshopový hráč Mall.cz spadající do portfolia e-commerce skupiny Mall Group, kterou spravuje internetový...

Největším investorem v asijském Grabu, který agreguje privátní řidiče i běžné taxíky, je japonská investiční společnost SoftBank, která nedávno získala zásadní podíl právě v Uberu. Uber byl relativně dlouhou dobu na jihovýchodním asijském trhu profitabilní, až do skandálu s odchodem CEO, sexuálním obtěžováním uvnitř společnosti a také do doby, než Grab získal 2,5 miliardy dolarů od investorů, které pomohly službu masivně rozšířit mezi běžné uživatele.

Všechny tyto kroky by měly pomoci Grabu překonat druhou největší službu v jihovýchodní Asii s názvem Go-Jek. Ta získala na financování již 2,1 miliardy dolarů a chce si ukousnout svůj díl z trhu, který by během příštích 8 let mohl vyrůst až na 25 miliard dolarů ročně.

Foto: Uber, Grab