Módní startup Ministry of Supply navrhl zimní bundu, která se díky umělé inteligenci sama zahřívá
, /

Módní startup Ministry of Supply navrhl zimní bundu, která se díky umělé inteligenci sama zahřívá

Módní startup Ministry of Supply navrhl zimní bundu, která se díky umělé inteligenci sama zahřívá

Americký technologicko-oděvní startup Ministry of Supply, jehož zaměřením je produkce různých druhů oblečení za použití moderních technologií, představil speciální zimní bundu. Ta je výjimečná v tom, že se sama zahřívá a má člověku poskytovat ideální teplotu v chladných měsících. Novinka debutuje na crowdfundingovém portálu Kickstarter, kde již nyní splnila svůj minimální limit.

Bunda pod označením Mercury je zajímavá nejen v tom, že se na základě vyhřívacích komponent vytvořených z karbonových vláken na zádech a v kapsách bundy sama rozehřeje, ale také z hlediska použití strojového učení. Díky němuž se má bunda naučit teplotní preference dotyčného a přizpůsobovat mu tak výhřev s ohledem na jeho pohyb a venkovní teploty.

Vodafone a Nokia chtějí do roku 2019 zajistit pokrytí Měsíce internetovým připojením

Sice se ještě nedokážeme jako lidstvo podívat na samé dno oceánu, ale už umíme téměř zcela běžně létat mimo...

Tělní a venkovní teploty jsou zjišťovány za použití akcelometru pro detekci pohybu a vnitřního a externího teplotního senzoru. Tyto prvky jsou rozmístěny na různých částech bundy, aby zaručovaly co nejpřesnější výsledky. Ostatně lze tyto teplotní aspekty ovlivňovat i z aplikace v telefonu (nebo hlasovými příkazy skrze asistentku Alexu), přičemž je možné nastavit, aby se bunda vyhřála do devadesáti vteřin až na 57 °C.

Do bundy, která je mimo jiné odolná vůči vodě a má snímatelnou kapuci, se také musejí vkládat dvě baterie – jedna u pravé kapsy a druhá na zádech. Kapesní baterie je navíc vybavena standardem Qi pro bezdrátové nabíjení, což se může hodit zejména pro nabíjení nových iPhonů nebo telefonů od Samsungu.

Mercury se snaží dostat mezi širokou veřejnost srkze kampaň na crowdfundingové platformě Kickstarter, kde Ministry of Supply vybralo již přes 354 tisíc dolarů. Tam je bunda, která by kupujícím měla přijít během letošního listopadu, nabízena za 195 dolarů, přičemž je možné vybrat i dražší varianty s různými výhodami.