Investiční skupina Miton dosazuje do svého startupu Biano nového CEO, Michala Zelinku
, /

Investiční skupina Miton dosazuje do svého startupu Biano nového CEO, Michala Zelinku

Investiční skupina Miton dosazuje do svého startupu Biano nového CEO, Michala Zelinku

Do vedení online platformy pro vyhledávání různých bytových doplňků a nábytku Biano přichází nový výkonný ředitel (CEO). Je jím Michal Zelinka, který nahrazuje Jana Davídka, který do čela projektu nastoupil v jeho samotném počátku před zhruba 2,5 lety a pomohl mu s expanzí na tři zahraniční trhy. Davídek se nově přesouvá do dozorčí rady společnosti a zároveň zůstává i jejím akcionářem.

Nový CEO Michal Zelinka jinak není co se týče dění okolo této platformy nabízející skrze přibližně 1 200 obchodníků přes čtyři miliony různých produktů do domácnosti a na zahradu, žádným nováčkem. Na Biano, za kterým stojí severočeská investiční skupina Miton, do jejíhož portfolia patří například projekty Rohlik.cz, Bonami, GoOut.cz, Twisto a v minulosti také například Slevomat, dohlížel z pozice Associate právě jako člen centrálního týmu Mitonu.

Nejoblíbenější knihy top 11 e-commerce podnikatelů v Česku

Nejúspěšnější podnikatelé mají jedno společné: neustále se vzdělávají a hledají nové cesty, jak posunout...

Zelinka má poměrně bohaté zkušenosti z oblasti e-commerce jako takové, které budou pro správu portálu Biano.cz a jeho slovenské, nizozemské a rumuské mutace poměrně cenné. Právě touto sférou se totiž zabýval na dublinské pobočce Googlu, kde se staral o největší ecommerce inzerenty z českého a slovenského trhu.

„V poslední době jsme výrazně rozšířili vývojářský tým Biana, zefektivnili marketing a plánujeme dále růst. S tím souvisí i to, že hledáme další talenty do týmu. Mohou se s námi podílet na další expanzi i mimo Evropu,“ komentuje nadcházející iniciativu Biana Zelinka.

Zakládající partner jablonecké skupiny Miton, Tomáš Matějček změnu komentuje slovy:

„Prvně bych chtěl moc poděkovat Honzovi (Davídkovi, bývalý CEO; pozn. red.) za super práci, skvělou akceleraci firmy v loňském roce a úplně chápu jeho rozhodnutí a touhu trávit víc času s rodinou. Jsem moc rád, že jsme se dohodli s Michalem na nástupnictví, a s ohledem na naši ambici expandovat do zahraničí se zúročí jeho zkušenosti s mezinárodním marketingem. Přejeme mu v jeho nové roli hodně štěstí.”