Fitbit představil chytré hodinky Versa, které vzhledem připomínají Apple Watch
, /

Fitbit představil chytré hodinky Versa, které vzhledem připomínají Apple Watch

Fitbit představil chytré hodinky Versa, které vzhledem připomínají Apple Watch

Americký výrobce fitness náramků Fitbit chce opět prorazit na poli chytrých hodinek a nahrazuje ne příliš úspěšnou řadu Ionic novými modely pod označením Versa. Ty jsou vzhledem velmi podobné Apple Watch, nicméně výbavou a cenou se jim ani zdaleka nepřibližují.

Po designové stránce jsou nové hodinky Versa, které Fitbit včera odhalil, poměrně jednoduché. Nabízejí čtvercový zaoblený ciferník z hliníku s možností výměny pásků a s výjimkou třech plochých manuálních tlačítek připomínají právě hodinky Apple Watch.

Elon Musk a tvůrce seriálu Westworld vytvořili inspirativní video zachycující příběh rakety Falcon Heavy

Je tomu již měsíc, kdy Elon Musk se svým vesmírným startupem SpaceX na oběžnou dráhu úspěšně vyslal raketu...

Co se týče funkčnosti, přicházejí s totožnými funkcemi jako u lepších fitness náramků, tedy monitoringem srdečního tepu a spánku, zobrazování tréninků na displeji (včetně řízeného cvičení s placenou službou Coach) nebo voděodolností. Celkem překvapivě však nedisponují vestavěným GPS modulem, na druhou stranu slibují až čtyři dny fungování na jedno nabití.

Tím, čímž se mohou charakterizovat jako „chytré hodinky” a nikoliv jen jako běžný fitness tracker, je operační systém Fitbit OS 2.0. Na základě něj je možné hodinky Versa spárovat jak s Androidem, tak s iOS nebo zařízeními s mobilními Windows, offline streamovat hudbu ze služeb Deezer nebo Pandora, bezkontaktně platit pomocí NFC a stahovat vybrané aplikace.

Patrně rozhodujícím faktorem pro případnou koupi bude cena. Hodinky Versa se mají prodávat za 199 eur (cca 5 000 Kč), což je ve srovnání s „konkurencí“, kde ceny dosahují i hranice deseti tisíc korun, rozhodně sympatická částka. Na český trh by se pak měly dostat začátkem dubna, a to v černé, stříbrné a broskvovo-růžové variantě. Zatím je možné si novinku pouze předobjednat.

Motivace dětí

Fitbit zároveň představil i sportovní náramek pro děti Ace, který má sledovat celkovou pohybovou aktivitu, analyzovat spánek a obecně motivovat děti ke sportu. Toho má být docíleno následnou odměnou v podobě odznáčku (podobně jako u Apple Watch). Důležitou součástí náramku Ace jsou také speciální individuální a rodinné výzvy, kdy bude možné měřit ušlé kroky ve srovnání s ostatními členy rodiny nebo kamarády.

Foto: Fitbit