Elon Musk zrušil vlastní účet na Facebooku, stejně jako účty Tesly či SpaceX

CEO Tesly Elon Musk

Elon Musk, CEO společností Tesla, SpaceX či The Boring Company se opět postaral o zajímavou věc. Ta se týká celosvětově probírané kauzy o poskytnutí dat milionů uživatelů pro politické účely mezi Facebookem a firmou Cambridge Analytica. V reakci na tuto událost, v rámci které probíhá i kampaň #deletefacebook za smazání účtů na této síti (jakožto forma protestu), totiž Musk před pár hodinami odstranil svůj facebookový účet a účty svých firem.

Na Facebooku nyní nejsou aktivní jak účty automobilky Tesla a vesmírného startupu SpaceX, ve kterých je Musk výkonným ředitelem a zakladatelem, tak ani jeho osobní účet. Všechny tyto stránky měly samozřejmě velmi vysoký zásah, včetně více než 2,6 milionu fanoušků.

coinbase-eth

Přečtěte si takéCoinbase mělo kritickou chybu, která umožňovala komukoliv získat neomezené množství kryptoměny Ethereum

Toto rozhodnutí Musk učinil zejména s ohledem na zmíněnou kampaň #deletefacebook, která poukazuje na vážnou situaci ve Facebooku a která může vyvrcholit i odchodem jeho zakladatele Marka Zuckerberga. Na druhou stranu by k vymazání účtů ze strany Muska nemuselo dojít, kdyby k tomu nebyl „vyzván“ na Twitteru.

Tam se spustila diskuze na toto téma, ke kterému se Musk poměrně ironicky vyjadřoval. Například zmínil, že neměl ani potuchy o existenci facebookové stránky SpaceX, a následně dodal, že i stránka Tesly vypadá „nudně“. S Facebookem se pochopitelně pojí také Instagram, který je pod křídly Zuckerbergova gigantu od roku 2012. Na této síti Musk a jeho firmy prozatím zůstávají.

Podporu kampani za odchod z Facebooku na svém Twitteru vyjádřil i Brian Acton, spoluzakladatel chatovací aplikace WhatsApp, která od roku 2014 spadá pod Facebook. Ostatně přímo na něj poté Elon Musk reagoval otázkou „Co je to Facebook?“.

Foto: TED Conference (Flickr)

Od roku 2016 píše pro CzechCrunch o technologiích, zábavním průmyslu, byznysu i designu. Spolupodílí se na řízení redakce a stará se o sociální sítě. To vše z historického srdce Moravy.