Elon Musk odhalil detaily kolem podzemního přepravního systému Boring Company
, /

Elon Musk odhalil detaily kolem podzemního přepravního systému Boring Company

Elon Musk odhalil detaily kolem podzemního přepravního systému Boring Company

Je tomu něco málo přes rok od doby, co se Elon Musk, který má plné ruce práce s vedením Tesly a SpaceX, pustil do nového startupu s názvem The Boring Company, který využívá speciální technologii pro efektivnější a levnější hloubení tunelů a na to navazující budování sítě tunelů pro přepravu automobilů a osob ve větších městech. V té souvislosti nyní Musk odhalil nové detaily.

Firma se nově začne zaměřovat více na budování přepravního systému sloužícího pro cyklisty a chodce a jejich přepravu mezi nejdůležitějšími body po městě, i přestože bude stále možné tunely „jezdit“ také v automobilech, jakmile se tedy pokryje poptávka první skupiny zákazníků.

Zoot.cz má nového šéfa marketingu. Jiřího Caudra nahrazuje Martin Komora

Je tomu přibližně rok od doby, co do čela marketingu českého módního eshopu Zoot nastoupil Jiří Caudr, který na...

The Boring Company by takto chtělo mít v prvním zapojeném městě, přesněji v Los Angeles, kde získalo první schválení přímo od města, tisíce stanic u zastávek metra, autobusů, blízko letišť a nejdůležitějších bodů. Potvrdil to přímo Musk na svém Twitteru a k tomu publikoval také nové video přepravního systému s informací, že bližší podrobnosti nás čekají již brzy.

Každé z přepravních „vozidel“ by se mělo vejít na povrchu na plochu zhruba jednoho klasického parkovacího místa a dovnitř pojmout pravděpodobně kolem 12-15 cestujících, kteří se z bodu A do B mohou přepravovat rychlostí kolem 200 kilometrů za hodinu. Budování sítě by tak mělo být s ohledem na velikost ve veřejném prostoru o dost jednodušší.

Foto: Reprofoto / Twitter