Disney ukázalo výstavbu zábavního komplexu ve stylu Star Wars, do kterého investuje až dvě miliardy dolarů
, /

Disney ukázalo výstavbu zábavního komplexu ve stylu Star Wars, do kterého investuje až dvě miliardy dolarů

Disney ukázalo výstavbu zábavního komplexu ve stylu Star Wars, do kterého investuje až dvě miliardy dolarů

Americký mediální a zábavní gigant Disney ukázal první dronové záběry z výstavby jednoho ze dvou tematických parků ve stylu Star Wars, jejichž koncepci odhalil CEO Disney Bob Iger v roce 2015. I když se komplex, který má být otevřen příští rok, zatím staví, již nyní je možné dedukovat, jaké atrakce bude nabízet.

Aktuální video zachycuje pohled na kalifornský tematický park, který bude s rozlohou 56,7 tisíc metrů čtverečních součástí Disneylandu v Anaheimu. V něm se návštěvníci mohou těšit na atrakce v podobě simulovaného letu lodi Millennium Falcon, bitev mezi Prvním řádem a Odbojem nebo interakce s R2-D2, C-3PO a dalšími ikonickými postavami.

Nová hra od českých Amanita Design je mezi nejprodávanějšími na platformách Steam a GOG

Jedno z nejúspěšnějších herních studií v Česku Amanita Design posbíralo za dobu svojí existence již mnoho cen,...

Vedle chystaných atrakcí bude park, který má reflektovat podobu planety Batuu, napodobovat komplexní svět Star Wars jako takový. Lze tak počítat s převleky personálu a zaměstnanců parku, kultovní podniky jako Kantínu z Nové naděje nebo přesné kopie jednotlivých staveb a scenérií.

I když byly zveřejněny záběry pouze z kalifornské „pobočky“, další část tohoto komplexu se staví i na Floridě, respektive v parku Walt Disney World v Orlandu. Tam se očekává podobná struktura, avšak s tím rozdílem, že součástí má být i ubytování. Přesněji hotel v kosmické lodi s výhledem do vesmíru, kde se budou o obsluhu starat postavy jako Chewbacca, R2-D2 a mnoho dalších.

Oba parky, do kterých má Disney investovat až dvě miliardy dolarů (cca 41,4 miliardy korun), se mají otevřít v průběhu příštího roku. Bližší detaily zatím nebyly zveřejněny, nicméně fanoušci této kultovní vesmírné ságy mají alespoň možnost podívat se na koncepční záběry, jak budou chystané parky asi vypadat.

Foto: Disney Parks Blog