Boring Company Elona Muska chce po plamenometech prodávat cihly z vytěženého kamene
, /

Boring Company Elona Muska chce po plamenometech prodávat cihly z vytěženého kamene

Boring Company Elona Muska chce po plamenometech prodávat cihly z vytěženého kamene

Podnikatel Elon Musk nepřestává ani v posledních dnech překvapovat veřejnost. Pouhé tři dny na to, co nechal smazat účty SpaceX a Tesly na Facebooku, přišel s dalším, zdánlivě šíleným prodejním artiklem v rámci své The Boring Company. Zatímco v minulosti se jednalo o čepice a plamenomety, nyní Musk začne prodávat cihly vyrobené z vytěženého kamene, podobné kostkám Lego, jen v životní velikosti.

Konkrétně se má jednat o cihly či bloky z kamene vytěženého z podzemního tunelu v Kalifornii, které by dle Muskových slov měly být duté uvnitř, přesto pevné a lehké. Navíc by struktury, které z nich budou vystavěny, měly vydržet i zemětřesení. Musk se patrně chystá prodávat speciální sety cihel, z prvního by si pak vlastníci měli být schopni vystavět egyptské pyramidy nebo sfingu.

Michal Illich a jeho nový projekt Zuri: Letadlo budeme mít dříve, než bude rozšířená dálnice do Brna

Blog.cz, Testomato, reklamní systém, který dlouhá léta poháněl Sklik od Seznam.cz, nebo konference WebExpo. To...

Přestože cenu cihel Musk ještě neodhalil, je jasné, že stejně jako v případě předchozích předmětů je cílem tohoto počinu výrazná finanční injekce. Například v případě zmíněných plamenometů, jejichž množství bylo omezeno na 20 tisíc, šlo o prodeje ve výši 10 milionů dolarů. Předchozí várka čepic s logem The Boring Company vynesla další milion dolarů mínus náklady.

Jak uvádí magazín The Verge, současný nápad na výrobu „Lego“ kostek koresponduje s předchozími otázkami, které před The Boring Company stály. Firma již dlouho na svém webu uváděla, že nechce materiál z tunelů vyvážet a ukládat, tak jak je to běžné v případě standardních tunelů. Místo toho přímo píše, že „hledá technologie, které vytěžený materiál přemění na užitečné kusy použitelné na stavbu“ a jako přímou referenci uvádí právě egyptské pyramidy.

Naopak chystaný transportní systém, který chce The Boring Company vybudovat, se oproti původnímu záměru přizpůsobí na přepravu cyklistů a chodců, nikoliv aut. Přepravní vozidlo by mělo být schopno převést kolem patnácti lidí rychlostí až 200 km/h a ke vstupu do podzemního systému využívat vertikální výtahy. Automobily bude stále možné přepravovat, ale pouze až pokud se pokryje potřeba chodců a cyklistů.

Foto: Heisenberg Media / Flickr, The Boring Company