Apple začíná samostatně prodávat tmavou klávesnici a myš, které byly výsadou iMacu Pro
, /

Apple začíná samostatně prodávat tmavou klávesnici a myš, které byly výsadou iMacu Pro

Apple začíná samostatně prodávat tmavou klávesnici a myš, které byly výsadou iMacu Pro

Kalifornský technologický gigant Apple nově spustil prodej klávesnice, myši a dotykové podložky ve vesmírné šedé variantě. Doplňky této barevné kombinace byly původně dostupné pouze v rámci parametrově nadupaného počítače iMac Pro, který Apple představil minulý rok na konferenci WWDC.

Zájemci si nyní mohou vesmírně šedou numerickou klávesnici Magic Keyboard, myš Magic Mouse 2 a dotykovou podložku Magic TrackPad 2 koupit na českém oficiálním e-shopu. Ceny jsou o něco vyšší než u standardních bílo-šedých modelů, respektive jde o 4 490 Kč za klávesnici, 3 190 Kč za myš a 4 490 Kč za Magic TrackPad 2.

Online supermarket Kosik.cz končí v Brně, Ostravě a Olomouci. Rozvozy posílí v Praze

Jeden z největších tuzemských eshopů s potravinami Kosik.cz se po dlouhém zvažování odhodlal k zásadním změnám....

I když se na první pohled nemusí jednat o žádnou závratnou novinku, řada lidí se na samostatný prodej takto barevně provedené příslušenství ptala. Doposud byly tyto varianty exkluzivitou u iMacu Pro, jehož tělo je také laděno do vesmírně šedé kombinace. Na jednu stranu však tato výsada dávala smysl – majitelé, kteří si pořídili stroj v rozmezí 140 tisíc až 400 tisíc korun, podle firmy Tima Cooka potřebovali mít něco, co ostatní bez koupi iMacu Pro mít nebudou.

Samostatně nabízené tmavé příslušenství bylo uvedeno do prodeje včera, kdy v americkém Chicagu probíhala ne příliš tradiční keynote se zaměřením na vzdělávání. Tam mimo jiné Apple představil „nový“, levnější iPad pro studenty s podporou Apple Pencil, který začíná na sympatické ceně 9 tisíc korun. Vedle toho ukázal i nové programy pro sféru školství a vylepšení v softwarovém produktivním balíčku iWork.

Foto: Apple Newsroom