Tvůrce legendárního Diabla David Brevik plánuje tento rok vydat zcela novou RPG hru
, /

Tvůrce legendárního Diabla David Brevik plánuje tento rok vydat zcela novou RPG hru

Tvůrce legendárního Diabla David Brevik plánuje tento rok vydat zcela novou RPG hru

Jeden z titulů, který se pravidelně umisťuje mezi nejzásadnějšími RPG hrami v historii, Diablo, si získal po celém světě desítky milionů hráčů a na jeho základě vyšel nejen druhý úspěšný díl, ale také mnoho alternativních her. Jeho tvůrce, dnes již 49letý David Brevik, také spoluzakladatel herního studia Blizzard North, ale s vývojem her rozhodně neskončil a již koncem tohoto roku by měl vydat další RPG titul.

Tím bude hra It Lurks Below, která je zpracováním podobná právě Diablu a kterou Brevik kompletně navrhnul a naprogramoval sám během zhruba 2 let působení ve svém vlastním herním studiu Greybeard Games. Hráči se budou moci ve hře prokopávat podzemím, stavět nejrůznější konstrukce, bojovat s nepřáteli a samozřejmě sbírat cenné předměty.

Proč je Amazon nejskvělejší „cash cow“ v historii lidstva: část první

Po posledním článku, kde jsem se věnoval fintech službě Revolut, která nedávno zamířila i k nám do České...

Konkrétně právě nepřátelé a předměty by měly mít jednu skvělou vlastnost, generují se zcela náhodně, takže by se němělo stát, že hráč narazí na několik stejných předmětů, které bude sbírat pořád dokola nebo na příšery, jenž mají stejný vzhled i schopnosti. Hra je aktuálně dostupná v beta verzi pro zhruba 200 hráčů, s plánovaným vydáním v posledním kvartálu letošního roku prostřednictvím platformy Steam.

Brevik, který tvoří hry již více než 25 let, zároveň řekl, že původní myšlenka It Lurks Below by zabrala ve vývoji více než 10 let a že musel nakonec ze své původní představy mírně ubrat. Nejvíce času mu pak zabrala kreativní stránka věci, ve které je slabší, než v samotném vývoji. Ostatně i ve zmíněném Blizzard North, pod kterým bylo vydáno Diablo, se staral převážně o řízení vývoje.

Hra až nápadně připomíná několik obdobných indie titulů včetně Starbound či Terraria – Brevik ovšem tvrdí, že čerpal výhradně z vlastní inspirace. Během posledních několika dní vyšel také oficiální trailer a nespočet videí z hraní fanoušků, kteří se dostali do beta verze:

Foto: Reprofoto / YouTube, Greybeard Games