Tesla překročila další důležitou metu, vyrobila už 300 tisíc elektromobilů
, /

Tesla překročila další důležitou metu, vyrobila už 300 tisíc elektromobilů

Tesla překročila další důležitou metu, vyrobila už 300 tisíc elektromobilů

Americká společnost Tesla vyrábějící stejnojmenné elektrické vozy, dosáhla dalšího důležitého milníku. Firma v jejímž čele stojí internetový podnikatel Elon Musk, totiž nedávno podle oficiálních čísel překročila metu 300 tisíc vyrobených elektromobilů Tesla a dotáhla se tak na japonskou společnost Nissan, stojící za bestsellerem v podobě elektromobilu Nissan Leaf.

Nissan totiž před pár týdny oznámil, že vyrobil a zákazníkům dodal už 300 tisíc elektrovozů Leaf. Je však nutno podotknout, že tento elektromobil je na trhu od roku 2011, zatímco Tesla začala hromadně vyrábět svůj nejpopulárnější model Model S až v roce 2013.

Tesla celkový počet vyrobených elektrovozů ohlašuje pravidelně na konci kvartálů a právě v zatím posledním uzavřeném (Q4 2017) se celkový počet vyrobených elektromobilů vyšplhal na 286 tisíc, konkrétně pak firma celkem za dobu své existence vyrobila 212,821 Modelů S, 71,927 Modelů X a 1,770 Modelů 3.

Nyní se pomalu, ale jistě blíží další kvartální výsledky a podle informací specializovaného magazínu Electrek, Tesla právě oněch 300 tisíc tentokrát pokořila. Vyplývá to totiž z aktuálního prohlášení, které před pár dny obdrželi akcionáři Tesly.

To se týká schvalování nové smlouvy zahrnující například také podmínky, které musí Elon Musk splnit pro získání maximálních odměn a kompenzací. Součástí dokumentu jsou ale i cíle, kterých už Musk dosáhl, s tím, že mezi splněnými se nyní objevilo právě dosažení mety 300 tisíc vyrobených elektromobilů Tesla.

foto: Tesla