Na Alze lze ode dneška platit kryptoměnou Litecoin
, /

Na Alze lze ode dneška platit kryptoměnou Litecoin

Na Alze lze ode dneška platit kryptoměnou Litecoin

Poté, co česká e-commerce společnost Alza.cz v květnu minulého roku umožnila platby v kryptoměně Bitcoin, na svém e-shopu dnes spouští možnost placení pomocí další, velice populární kryptoměny – Litecoin (LTC). Pro uživatele by to mělo přinést zejména výhodu nižších transakčních poplatků a až 4x rychlejší zpracování oproti BTC.

Litecoiny, které lze směnit na pražském a bratislavském showroomu ve speciálních automatech, je možné platit jak na českém e-shopu, tak na mutacích alza.sk, alza.de, alza.at, alza.co.uk a alzashop.com. Vedle LTC přichází i postupná podpora digitální měny DASH, nicméně ta se dá zatím pouze směňovat – platby mají být dostupné později.

PayPal končí na eBay jako primární zprostředkovatel plateb, nahrazuje ho fintech startup Adyen

Jedna z největších firem na poli mezinárodní e-commerce, americká eBay, s příchodem února ohlásila velkou změnu...

Hlavními důvody, proč Alza začala Litecoin, který se momentálně drží na hranici 135 dolarů/1 LTC, podporovat, je nejen rostoucí trend kryptoměn jako takových, ale také neustále se zvyšující počet objednávek zboží na Alze skrze bitcoiny.

Vedoucího internetového marketingu Alza.cz Jan Sadílek ostatně komentuje zavedení bitcoinových plateb, které v prvních týdnech generovaly tržby v řádech milionů korun, a implementaci Litecoinu slovy:

„Na Alze stále narůstá počet objednávek placených skrze Bitcoin. Od zavedení se jedná o tržby v desítkách milionů a tisíce objednávek. Ve velké míře je BTC využíván k nákupu komponent na těžení kryptoměn. Stabilní zájem je i o hardwarové peněženky, například oblíbený TREZOR od české společnosti SatoshiLabs. Obdobný vývoj nyní očekáváme i u Litecoinu,“

Foto: Alza.cz