Kosik.cz rozšiřuje sortiment o čerstvá hotová jídla, začíná s rozvozem sushi
, /

Kosik.cz rozšiřuje sortiment o čerstvá hotová jídla, začíná s rozvozem sushi

Kosik.cz rozšiřuje sortiment o čerstvá hotová jídla, začíná s rozvozem sushi

Český potravinový e-shop Kosik.cz, který spadá pod křídla Mall Group investiční skupiny Rockaway, začíná testovat rozvoz hotových pokrmů. Jako první do nabídky zařazuje sushi a slibuje, že pokud se koncept osvědčí, sortiment hotových jídel v co nejbližší době rozšíří.

Pro nabídku sushi, konkrétně sedmi sestavených sushiboxů, které si lze vybrat i ve vegetariánské a veganské variantě, využívá Kosik.cz japonskou restauraci Wasabi Sushi. Ta má sushi připravovat vždy v den, kdy si pokrm zákazník skutečně objedná, čímž chce docílit maximální čerstvosti.

Kryptostartup LoopX, který vybral za pomocí ICO přes 4 miliony dolarů, zmizel i s penězi investorů

V souvislosti s kryptoměnami a financováním startupů založených na blockchainu existuje prozatím mnoho neznámých,...

Jedním z nejoblíbenějších japonských pokrmů to však končit nemá – v případě vyššího zájmu zákazníků by měl Kosik.cz rozšířit sortiment o hotová jídla vhodná pro snídaně či svačiny. Ostatně jak komentuje tuto iniciativu CEO Jakub Šulta:

„Zařazením čerstvého sushi do nabídky testujeme možnosti segmentu čerstvých hotovek – tedy jídel, která doručíme takřka ihned po vyrobení. Naše logistika a kontrola kvality je na tak vysoké úrovni, že by byla škoda toho nevyužít. Čerstvá jídla dokážeme sezonně obměňovat a přizpůsobovat požadavkům zákazníků, rádi bychom takto například zprostředkovávali nejen aktuální gastronomické trendy, ale prodávali i běžné domácí chuťovky.“

Co na to konkurence?

Online supermarket iTesco čerstvá hotová jídla zatím nenabízí, nicméně v sortimentu lze najít klasické mražené polotovary. Na druhou stranu Rohlik.cz, za kterým stojí internetový podnikatel Tomáš Čupr, rozvoz „hotovek“ včetně sushiboxů také nabízí, a to od stejného dodavatele – Wasabi Sushi.