Tvůrci superúspěšné hry Clash of Clans loni vydělali v přepočtu přes 16 miliard Kč
, /

Tvůrci superúspěšné hry Clash of Clans loni vydělali v přepočtu přes 16 miliard Kč

Tvůrci superúspěšné hry Clash of Clans loni vydělali v přepočtu přes 16 miliard Kč

Finská vývojářská společnost Supercell má za sebou po sedmi letech své existence pouze 4 herní tituly, které jsou dostupné převážně na mobilních zařízeních. I přesto se ovšem jedná o jednu z nejlépe vydělávajících herních společností, která dokázala za minulý rok vytvořit obrat lehce přes 2 miliardy dolarů s čistým ziskem 810 milionů dolarů, tedy přes 16,3 miliard korun.

Mezi nejlépe vydělávající tituly společnosti patří stále bezpochyby Clash of Clans, jejich první hra, či Hay Day – obě oslavily letos své pětileté výročí. Za celý rok 2017 ovšem firma nevydala ani jednu novou hru, pouze vylepšuje a tvoří obsah do těch stávajících. I tak příjmy výrazně neklesly oproti roku 2016, kdy Supercell vytvořil obrat 2,3 miliard dolarů se ziskem 1 miliardy (EBITDA).

Seznam Zprávy mají za sebou rekordní měsíc. Portál v lednu navštívilo 3,9 milionů uživatelů

Zpravodajský portál Seznam Zprávy spadající do portfolia české internetové jedničky Seznam, má za sebou další...

Na dividendách Supercell jen za minulý rok vyplatil 615 milionů dolarů, z čehož má bezesporu radost čínská investiční firma Tencent, která v roce 2016 koupila 84% podíl od japonského SoftBanku při valuaci 10,2 miliard dolarů.

Supercell má momentálně 244 zaměstnanců v 5 kancelářích a aktuálně testuje v Kanadě novou hru s názvem Brawl Stars, která by měla vyjít v průběhu letošního roku. Postupně také finská firma investuje do menších nezávislých studií, většinou nižší jednotky milionů dolarů. Mezi posledními investicemi je tak 4,3 milionů dolarů do herního studia Trailmix z Nového Zélandu.

Foto: Supercell