Fintech startup Saifu, který získal v ICO již přes 5,5 milionu dolarů, vstupuje do Česka
, /

Fintech startup Saifu, který získal v ICO již přes 5,5 milionu dolarů, vstupuje do Česka

Fintech startup Saifu, který získal v ICO již přes 5,5 milionu dolarů, vstupuje do Česka

Mezi startupy využívajícími technologii blockchainu se rozmohl relativně stále nový způsob financování – ICO, které využívá vydání nové kryptoměny k získání financí pro svůj rozvoj. Na tuto vlnu naskočil i původem ruský startup Saifu, který prozatím získal již více než 5 milionů dolarů a který postupně vstupuje do České republiky, kde má licenci od České Národní Banky.

Primárním produktem tohoto startupu je stejnojmenná bankovní online služba, která uživatelům umožňuje uchovávat a spravovat kryptoměny na stejném účtu jako klasické FIAT měny. Celý proces používání a obchodování má být podle Saifu natolik jednoduchý, aby jej pochopila i běžná veřejnost, bez pokročilé znalosti technologií či kryptoměn.

Uber se po ukončení sporu o krádež dat ze startupu Waymo vzdá podílu v hodnotě 245 milionů dolarů

Jeden z největších soudních procesů, který v poslední době rozvířil vody na světové technologické scéně,...

Vedle zmíněné jednoduchosti během užívání, čemuž má pomoci především přehledné rozhraní s jasným náhledem na aktuální stav účtu a transakce, má být Saifu také maximálně bezpečné. Služba totiž využívá hardwarové a softwarové bezpečnostní technologie splňující evropské standardy od společnosti Thales, která je předním hráčem v tomto oboru.

V návaznosti na bezpečnost je služba zakladatelské dvojice Alexander Legoshin–Evgeny Vigovsky také regulovaná finančními institucemi včetně zmíněné licence od České Národní Banky. Právě regulace mají být jedním z klíčovým prvků k tomu, aby peníze klientů byly co nejlépe chráněny před případnými útoky, což je ostatně jedna z nejčastějších příčin skepse investorů.

Sázka na ICO

Růstu na mezinárodních trzích chce Saifu docílit pomocí financování ICO, respektive úvodní nabídky digitální měny veřejnosti. Startup již ve fázi pre-sale (předprodeji) vybral téměř 487 BTC, tedy přes 5,5 milionu dolarů, nicméně během včerejška bylo spuštěno samotné ICO, které má běžet až do 11.4.2018 s cílem vybrat maximální částku ve výši 49 milionů dolarů.

ICO ostatně vyhlašuje mnoho startupů, které se zabývají technologií blockchainu a kryptoměnami. Saifu se od těchto může lišit také tím, že jejich produkt již skutečně existuje – služba je totiž nyní ve fázi beta testování, což ve výsledku může snížit riziko pro potenciální investory – nejde tedy o pouhý koncept na papíře. Kromě toho Saifu získalo vysoké hodnocení od serverů jako ICOBox nebo ICObench, které hodnotí kvalitu týmu, white paperu a produktu v rámci ICO a také první větší klienty.

Důraz na český trh

Česká republika je pro Saifu v rámci expanze klíčovým trhem. Nejen, že se zde chystá v nejbližších týdnech otevřít vlastní kanceláře a najmout desítky lidí, ale také již podnikl potřebné kroky k plnému legalizování v podobě spolupráce se čtyřmi předními auditorsko-právními firmami, které mu mají otevřít cestu k největším bankovním partnerům v Česku.

Investovat lze až do 11. dubna prostřednictvím oficiálního webu.