Do teniskového obchodu Footshop vstupuje investiční skupina Enern. Investuje do něj miliony eur

Český prodejce tenisek Footshop nově získal důležitého investičního partnera. Tím se stává skupina Enern, která v minulosti investovala i do online projektů Rohlik.cz, Damejidlo.cz, Twista nebo Slevomatu. Tento vstup by měl Footshopu pomoci hlavně z hlediska nových produktových záměrů a rozšíření do zahraničí, konkrétně do Maďarska, kam chce prodejce v dubnu zamířit.

Investiční skupina ENERN, v jejímž čele stojí Petr Šmída, Radovan Nesrsta, Pavel Mucha a Tomáš Čupr, má podle obchodní rejstříku ve Footshopu získat minoritní, 12procentní podíl a to výměnou za investici v řádu jednotek milionů eur. Majoritu si stále drží CEO Peter Hajduček, který spolu s Marcelem Vargaeštókem Footshop provozují.

saifutop2

Přečtěte si takéFintech startup Saifu, který získal v ICO již přes 5,5 milionu dolarů, vstupuje do Česka

Jeden z nejvýraznějších prodejců sneakers a streetového oblečení v Česku a na Slovensku má díky tomuto investičnímu vstupu získat dostatek prostředků k rozšíření vývojářského týmu za účelem založení nových produktových záměrů.

cupr

Tomáš Čupr

Neméně důležitým cílem je však i zahraniční expanze. Již teď se plánuje výstavba kamenné pobočky v Budapešti, čímž se Maďarsko stane po Česku a Slovensku třetí zemí, kde bude Footshop prezenčně operovat – Footshop totiž funguje hlavně online, a to až v jedenácti jazykových mutacích.

„Do Budapešti po vzoru Prahy a Bratislavy chceme přinášet nejenom prémiové tenisky a oblečení, ale hlavně budovat novou komunitu. První kontakty s influencery slibují akce, na které se začínáme také těšit. Nová lokace je pro nás také novou příležitostí, jak uchopit po novu naší streetovou strategii firmy. Jedná se totiž o místo, které se nachází blízko rušné Vaci utca, která je obdobou pražské ulice Na Příkopech,“ říká Hajduček.

0218footshoppraha

První maďarská pobočka by se měla otevřít v průběhu dubna na ulici Kristóf Tér a má zaujímat rozlohu okolo 400 metrů čtverečních.

180212_Footshop Modell Snippets_01

Vizualizace maďarské pobočky Footshopu

180212_Footshop Modell Snippets_04
180212_Footshop Modell Snippets_07
180212_Footshop Modell Snippets_12
IMG_0444

Budoucí umístění první pobočky Footshopu v Budapešti

0218peterhajducek

CEO Footshop, Peter Hajduček

Od roku 2016 píše pro CzechCrunch o technologiích, zábavním průmyslu, byznysu i designu. Spolupodílí se na řízení redakce a stará se o sociální sítě. To vše z historického srdce Moravy.