Do přepravního startupu Lyft přichází na pozici COO bývalý kolega Elona Muska

Alternativní přepravní služba Lyft, která mimo svého primární zaměření chce prorazit také mezi samořídícími automobily, do svého týmu získává zajímavou a velmi zkušenou osobnost. Jedná se o Jona McNeilla, který byl ještě včera prezidentem prodeje a služeb v automobilce Tesla vedené Elonem Muskem.

McNeill v sanfranciském startupu nově zastává pozici provozního ředitele (COO) a jeho klíčovým úkolem bude zajistit, aby Lyft dokázal v dohledné době předčit Uber, hlavního konkurenta Lyftu na americkém trhu. Do karet tomu hrají nejen miliardové investice od Alphabetu (Googlu), ale nyní také McNeillovy bohaté zkušenosti z Tesly.

sklizeno

Přečtěte si takéSklizeno loni utržilo okolo 630 milionů Kč, nyní míří na miliardové tržby a rozjíždí nové investice

Tam se totiž vedle vedení prodeje a služeb současně staral také o spokojenost zákazníků, což by službě pod vedením Logana Greena mělo pomoci k zisku nových řidičů a cestujících. Ostatně podle oficiální zprávy se Lyftu podařilo za minulý rok počet jízd zdvojnásobit a zvýšit podíl na trhu o 50 procent, a to i bez McNeillovy asistence.

2D908036-6B66-4E04-8B30-D550AD47B1A1

Jon McNeill

Alternativní přepravou se zabývá i Tesla

McNeillův odchod do Lyftu logicky vypovídá o tom, že se chce angažovat na poli alternativních přepravních služeb. To však v budoucnu mohl prožívat i v Tesle, ve které působil od roku 2015.

Automobilová a energetická společnost Elona Muska si totiž od roku 2016 pohrává s myšlenkou, že by zkombinovala princip sdílené přepravy v samořídících vozech. Zatím není známý žádný bližší průběh této iniciativy, nicméně samotný Musk tuto vizi opět zmínil během středečního hovoru s investory. Podle něj by se jednalo o „skvělou příležitost“.

tesla

Foto: Lyft; Cod Rock Media (reprofoto, Vimeo); Tesla

Od roku 2016 píše pro CzechCrunch o technologiích, zábavním průmyslu, byznysu i designu. Spolupodílí se na řízení redakce a stará se o sociální sítě. To vše z historického srdce Moravy.