Brněnské Kentico loni navýšilo tržby na 473 milionů Kč. Zisk překročil 85 milionů
, /

Brněnské Kentico loni navýšilo tržby na 473 milionů Kč. Zisk překročil 85 milionů

Brněnské Kentico loni navýšilo tržby na 473 milionů Kč. Zisk překročil 85 milionů

Jedna z největších českých IT firem Kentico Software, která se zabývá řešeními pro správu webových stránek, internetových obchodů a digitálního marketingu, zveřejnila své hospodářské výsledky za fiskální rok 2017. V tomto časovém období firmě narostly tržby o 15 % na 473 milionů korun, zisky pak téměř čtyřnásobně, z 22 na 85 milionů korun.

V Brně pracují pro Kentico více než dvě stovky lidí, další se pak nachází na pobočkách v USA, Austrálii, Velké Británii, Nizozemsku a Singapuru. Stejně jako většina firem v IT sektoru, tak i Kentico ale potřebuje nabírat nové vývojáře:

„Nejvíce posil budeme hledat mezi vývojáři a marketingovými specialisty. Soustředit se budeme především na rozvoj našeho nového produktu Kentico Cloud. Proto hledáme hlavně tzv. full-stack vývojáře, tedy ty s širšími technickými znalostmi,“ říká Petr Palas, CEO Kentico Software (na úvodní fotografii).

Česká společnost Cryptelo vydala vlastní kryptoměnu, která za pár dní vybrala 20 milionů Kč

Kryptoměny jsou obrovským celosvětovým fenoménem, který se zvyšující se popularitou neuniká už ani pozornosti...

Růst firmy, a to jak finanční, tak personální, by měl pozvolna pokračovat i letos a proto Kentico rozšířilo své pracovní kapacity o devadesát míst. Již za své původní prostory dostalo v minulém roce cenu Zasedačka roku a proto neváhalo s netypickou dekorací i tentokrát. Kanceláře a jednotlivé zasedací místnosti jsou tak plné motivů z kultovních videoher (foto níže).

V roce 2018 se Kentico chystá nadále rozvíjet svůj produkt Kentico Cloud. Jedná se o tzv. headless CMS, které umožňuje tvořit a publikovat obsah z jednoho místa do různých zařízení – smartphonů, IoT či VR. Přitom však firma nechce zapomenout na své původní produkty, ostatně její software využívá více než 25 000 webových stránek na celém světě.

Foto: Kentico