Apple chystá pro svá bezdrátová sluchátka AirPods lepší podporu Siri a voděodolnost
, /

Apple chystá pro svá bezdrátová sluchátka AirPods lepší podporu Siri a voděodolnost

Apple chystá pro svá bezdrátová sluchátka AirPods lepší podporu Siri a voděodolnost

Jen za minulý rok se povedlo Applu navýšit příjmy z nositelných zařízení, do kterých se řadí například hodinky Apple Watch, sluchátka Beats nebo bezdrátová sluchátka Airpods, o téměř 70 procent. To přispělo k tomu, že se chce nyní cupertinská firma věnovat jejich vývoji o to více, a začít by měla právě s AirPods, které slouží jako alternativa ke standardním sluchátkům dodávaným k iPhonům.

AirPods zvládaly dosud mnoho věcí, ale měly například omezení v tom, že pro vyvolání funkce hlasové asistentky Siri bylo nutné na sluchátka kliknout prstem. To by se mělo změnit s příchodem nového čipu W2, který Apple využívá již nějaký čas v hodinkách Apple Watch, a který zvládá podporu bezdotykového vyvolání Siri, klasickým příkazem „Hey, Siri“.

Slovenská platforma Sygic Travel nově nabízí interaktivní plánovač výletů pro firmy

Slovenská platforma Sygic Travel (dříve brněnský Tripomatic) nabízející online plánovač cest, se pouští do...

Čip by měl být do nové verze AirPods integrován již během letošního roku, jak informuje server Bloomberg s odkazem na důvěryhodný anonymní zdroj. Zásadnější věcí by ovšem měla být chystaná voděodolnost sluchátek, respektive odolnost vůči běžnému dešti nebo krátkodobému namočení, podobně jako je tomu u nové generace iPhonů.

Sluchátka sice s největší pravděpodobností nevydrží delší dobu pod vodou, například jako hodinky Apple Watch, ale i tak by šlo s ohledem na jejich cenu o skvělé vylepšení. Mimo těchto dvou zásadních věcí bychom se měli dočkat také pokročilé správy připojení Bluetooth – to vše pak nejpozději začátkem příštího roku.

Foto: Apple