Znovuzrozený kultovní mikrobus od Volkswagenu má pohánět umělá inteligence od NVIDIA
, /

Znovuzrozený kultovní mikrobus od Volkswagenu má pohánět umělá inteligence od NVIDIA

Znovuzrozený kultovní mikrobus od Volkswagenu má pohánět umělá inteligence od NVIDIA

V srpnu minulého roku oznámil německý automobilový koncern Volkswagen, že chystá redesign svého mikrobusu, který se stal ikonou zejména v 50. až 80. letech v okolí kalifornského pobřeží a komunity hippies. I když příliš informací známo nebylo, vědělo se, že takzvaný I.D. Buzz bude poháněn elektřinou, nabídne větší prostor pro cestující a na výrobní linky se patrně dostane v roce 2022. Nově však byla ohlášena další, poměrně zajímavá věc.

Reinkarnovaný mikrobus bude z velké míry založen na technologii umělé inteligence, o kterou se postará americký gigant z oblasti výroby čipů NVIDIA. Oznámili to spolu CEO Volkswagenu Herbert Diess a zakladatel/CEO společnosti NVIDIA Jensen Huang s předstihem na konferenci CES v Las Vegas.

Tesla spustila webový plánovač tras s nejbližšími Superchargery, který vede i přes ČR

Elektromobily Tesla vždy disponovaly velkou dotykovou obrazovkou u řidiče, která mimo toho, že slouží jako...

VW a NVIDIA mají v plánu zaměřit se na systém „Intelligent Co-Pilot“, který bude primárně založen na platformě NVIDIA DRIVE IX. Ta má sloužit jak pro získávání dat z upevněných vnitřních a vnějších senzorů na autě pro jednodušší, bezpečnější a pohodlnější řízení, tak pro povolení funkcí jako jsou speciální gesta, hlasové ovládání vybraných prvků, odemykání dveří obličejem či monitoring pozornosti řidiče.

„Za několik let se bude od každého nového vozu očekávat, že má asistenty s umělou inteligencí pro hlasové a obličejové ovládání spolu s podporou gest a rozšířené reality. Volkswagen s technologií DRIVE IX od NVIDIA to uskuteční. Spolu budeme budovat nové generace aut, které jsou bezpečnější, příjemnější k řízení a dostupnější pro každého,“ říká Huang.

Klíčový hráč na poli grafických procesorů bude touto technologií do budoucna vybavovat všechna vozidla z rodiny elektrických vozů I.D. od VW. Na druhou stranu není Volkswagen jedinou automobilkou, se kterou spolupracuje – partnerství má uzavřené také s Audi a Mercedens-Benz.

I.D. Buzz zaujme svým designem i nostalgickou kalifornskou svobodou

Foto: Volkswagen US Media Site