Ze směnárny kryptoměn CoinCheck hackeři ukradli 500 milionů dolarů. Burza většinu peněz vrátí

Ze směnárny kryptoměn CoinCheck hackeři ukradli 500 milionů dolarů. Burza většinu peněz vrátí

, /
Ze směnárny kryptoměn CoinCheck hackeři ukradli 500 milionů dolarů. Burza většinu peněz vrátí

I když mánie kolem kryptoměn v žádném případě nepolevuje a většina dlouhodobých investorů tvrdí, že jsme teprve na začátku, dostává tato technologie, respektive byznys založený na ní, v posledních několika týdnech pořádně zabrat. Ať už jde o omezení obchodování v Indii či Jižní Korei, zákaz nákupu kryptoměn zaměstnancům největší skandinávské banky či předvčerejší zmizení zakladatelů startupu Prodeum, který chtěl pomocí ICO vybrat kolem 6,5 milionů dolarů – dle všeho ale získal pouze pár tisíc.

A koncem minulého týdne přišla další rána. Japonská směnárna kryptoměn CoinCheck zaznamenala útok hackerů, při kterém z jejího účtu zmizelo více než 530 milionů kusů kryptoměny NEM, v tehdejší hodnotě kolem 500 milionů dolarů. O svoji měnu přišlo na 260 tisíc poškozených uživatelů, pro které ale CoinCheck vydal velmi pozitivní zprávu.

Tvůrce populárního Chameleon Run Ján Ilavský pracuje na novém titulu pro virtuální realitu

Čechoslovák Ján Ilavský se po úspěchu mobilní hry Chameleon Run pustil do dalšího ambiciózního projektu se svým...

Takřka 90 % z celého poškozeného majetku, konkrétně zhruba 425 milionů dolarů, investorům vrátí. Burza neoznámila odkud přesně prostředky vezme, nicméně postavila se k celé situaci čelem, i přestože je nyní stíhána místními regulatorními úřady. Jde o vůbec největší krádež po krachu burzy Mt. Gox, ze které bylo kdysi ukradeno přes 850 tisíc Bitcoinů v hodnotě 460 milionů dolarů.

Právě díky oznámení o kompenzaci svých klientů se podařilo udržet nejen cenu NEM, ale i celého trhu, která se krátkodobě propadla. Situace kolem CoinCheck je nicméně zvláštní v tom, že již více než 4 měsíce nedrží směnárna povinnou licenci, která je v Japonsku nutností, a stále čeká na schválení.

Otázka bezpečnosti

Zároveň byla měna uložena v méně zabezpečené peněžence, než má být dle oficiálního webu zvykem. A kromě jiného je zvláštní, že se firma rozhodla pro repatriaci 90% prostředků, místo celé škody. Tak nebo tak, vše by mělo být nyní v pořádku, směnárna je aktivní, i přesto, že má pozastavené registrace, a vypadá to, že se trh zotavuje.