Virgin Hyperloop One vyvinul aplikaci, ve které si můžete zkusit naplánovat cestu hyperloopem
, /

Virgin Hyperloop One vyvinul aplikaci, ve které si můžete zkusit naplánovat cestu hyperloopem

Virgin Hyperloop One vyvinul aplikaci, ve které si můžete zkusit naplánovat cestu hyperloopem

Poté, co do ambiciózního startupu Virgin Hyperloop One s myšlenkou změnit budoucnost dopravy ultrarychlým hyperloopem investičně vstoupil britský magnát Richard Branson, začaly se dít velké věci. Vedle toho, že jejich kapsle překonala poprvé rychlost 386 km/h, startup navrhl nástroj, který bude každý pro cestování hyperloopem nejspíše potřebovat.

Ve spolupráci s konsorciem HERE Technologies, které se zabývá pokročilým mapovacími a navigačními systémy, vyvinul jeden z nejnadějnějších hyperloopových startupů aplikaci, díky které si v budoucnu bude možné v tomto přepravním prostředku zarezervovat místa. Alespoň takto to firma prezentuje na svém blogu a na probíhající konferenci CES v Las Vegas.

Fitbit investuje 6 milionů dolarů do startupu, který vyvíjí senzor pro měření cukru v krvi

Oblast moderní medicíny se zaměřením na využití různých technologiích zabudovaných v mobilních zařízeních a...

Myšlenka je to bezpochyby skvělá, s ohledem na vizi, že se má hyperloop stát další dopravní alternativou letadel, automobilů či vlaků. Tím však zatím neveřejná mobilní aplikace nekončí – bude totiž sloužit i jako jistá obdoba tradičních vyhledávačů kombinovaných spojů (jako například český IDOS nebo Jízdní řády od Seznam.cz).

Díky nástrojům od HERE Technologies, které kumulují informace o hromadné dopravě z více jak 1300 měst po celém světě, má aplikace cestujícím komplexně ukazovat, jak se dostat z bodu A do bodu B i za použití dalších dopravních prostředků, jako například vlaků, autobusů, alternativních taxislužeb (Uber, Lyft) nebo chůze.

Přehledné grafické rozhraní i funkce

Nebudou chybět ani ceny za konkrétní typ přepravy, délka transportu, odhadovaný čas a další užitečné informace (třeba tipy, jakou kapsli v hyperloopu vybrat pro klidné a tiché cestování). Právě takto to chápe i Matt Jones, senior viceprezident vývoje ve Virgin Hyperloop One, který říká, že „hyperloop není jen o bodech A a B, ale o komplexním end-to-end cestovatelském zážitku bez zbytečného čekání“.

Obecně se jedná o velmi zajímavé smýšlení, protože řada expertů se domnívá, že systém hyperloopu bude v budoucnu sloužit hlavně pro přepravu zboží, nikoliv lidí. Virgin Hyperloop One to vnímá jinak, což dokazuje například i testování kapsle pro běžné cestující. Cesta z Las Vegas do Los Angeles o délce 434 kilometrů by tak mohla celkově zabrat i kolem 30 minut.

Foto: Virgin Hyperloop One; Hyperloop One (reprofoto, YouTube)