Na portál Fundlift.cz vstupuje energetická firma RIGHT POWER s cílem vybrat dva miliony Kč

Na portál Fundlift.cz vstupuje energetická firma RIGHT POWER s cílem vybrat dva miliony Kč

, /
Na portál Fundlift.cz vstupuje energetická firma RIGHT POWER s cílem vybrat dva miliony Kč

Česká crowdfundingová platforma Fundlift.cz, která do dnešního dne čítá přes 151 milionů korun v proinvestovaných transakcí do projektů jako Mladý Kokos a řady dalších, do svého portfolia nově zařazuje další, poměrně velkou společnost. Tou se stává slovenský výrobce a distributor elektřiny a tepla RIGHT POWER.

Tento energetický hráč, který na trhu střední Evropy působí od roku 2006, chce díky spuštěné kampani vybrat částku v minimální výši dvou milionů korun za výměnu čtyřletých dluhopisů se 7procentním ročním úrokovým výnosem.

Slack je nově dostupný na operačním systému Linux

Jeden z nejrozšířenějších komunikačních nástrojů Slack, který vznikl teprve v roce 2014, za svoji...

Získané peníze by společnost měla použít na rozšíření distribuční sítě, konkrétně o tři lokální distribuční soustavy na Slovensku (dvě pro distribuci elektřiny, jedna pro zemní plyn), které mají být součástí průmyslových areálů, kde místní odběratelé dlouhodobě a stabilně odebírají značný objem elektřiny.

Prostřednictvím vlastních zdrojů jsme investovali do množství energetických projektů, které nám nabídly stabilní zhodnocení nejen z důvodu stabilní regulace na odpovídajících trzích. Naše výsledky dokazují, že investice umíme efektivně řídit a každý projekt dotáhneme do úspěšného konce. Proto bychom se o náš úspěch rádi podělili s potencionálními investory. Naším cílem je si získat důvěru investorů, kterým nabízíme atraktivní zhodnocení, a využít této spolupráce dlouhodobě pro naše větší akvizice i v budoucnu,“ komentuje kampaň Lukáš Choma, strategický ředitel firmy RIGHT POWER.

RIGHT POWER na trhu s energiemi ostatně není žádným nováčkem. Za deset let svého působení dokázal poskytnout elektřinu a zemní plyn na území Česka a Slovenska až 70 tisícům zákazníkům, nicméně vzhledem k růstu konkurence a tlaku na pokles marže koupil tuto divizi maloobchodního prodeje energetická společnost Bohemia Energy.

Po této skutečnosti se RIGHT POWER začal soustředit zejména na lokální distribuční soustavy a tepelné hospodářství pro české a slovenské průmyslové zóny a nemocniční areály, přičemž jim má kampaň na Fundliftu zajistit nové alternativní zdroje financování. Společnost mimo jiné také slibuje, že v případě úspěšné kampaně využije emise cenných papírů i pro další projekty a nabídne investorům příležitost se podílet na jejím investičním programu.

Kampaň na portálu Fundlift.cz najdete zde.