Evropské startupy v loňském roce získaly na investicích přes 17,5 miliardy dolarů

Evropské startupy v loňském roce získaly na investicích přes 17,5 miliardy dolarů

, /
Evropské startupy v loňském roce získaly na investicích přes 17,5 miliardy dolarů

Včera jsme se krátce zmínili o tom, že pražský startupový akcelerátor StartupYard zaznamenal u startupů, které prošly jeho programem za loňský rok investice ve výši 2,2 milionů eur – mezi nimi se navíc objevilo 7 firem z Česka. A že se evropským startupům loni dařilo potvrzuje i statistika se součtem všech investic v rámci Evropy.

Každoroční přehled agentury Dow Jones totiž přinesl informaci, že evropské startupy v roce 2017 získaly na investicích celkem 17,52 miliard dolarů, respektive 364,6 miliard korun, což je o téměř 4 miliardy dolarů více, než v předcházejícím roce. Největší podíl na tom mají především startupy z Velké Británie.

Podívejte se na trailer nové série startupového seriálu Silicon Valley, která vyjde 25. března

Poslední díl čtvrté série oblíbeného seriálu z dílen HBO Silicon Valley, který pojednává o zrodu kompresního...

Jen za poslední kvartál roku 2017 získal investici ve výši 294,36 milionů dolarů britský fintech startup TransferWise, další fintech startup Acorns s částkou 213,59 milionů dolarů, následovaný firmami jako Truphone ($353,68M), Orchard Therapeutics ($113,33M) či Monzo Bank ($82,38M). Po Velké Británii následovala Francie, Německo a také Švédsko či Švýcarsko.

Data pro Českou republiku prozatím známa nejsou. Naopak VC fondům se podařilo v minulém roce získat kapitál ve výši 11,14 miliard dolarů, což je jen o 100 milionů dolarů méně, než za rok 2016.

Foto: TransferWise