Českou alternativní stravu MANA začne po Alze a Amazonu prodávat i Globus
, /

Českou alternativní stravu MANA začne po Alze a Amazonu prodávat i Globus

Českou alternativní stravu MANA začne po Alze a Amazonu prodávat i Globus

Česká společnost Heaven Labs stojící za poměrně kontroverzním fenoménem alternativní práškové stravy MANA, se podařilo získat dalšího významného prodejního partnera. Poté, co toto alternativní jídlo, které někteří lidé berou v podstatě za jediný zdroj svých živin, začal v létě tohoto roku nabízet největší český eshop Alza nebo e-commerce gigant Amazon (platí pouze pro německý a anglický trh), se nyní MANA začne prodávat i v klasických kamenných obchodech Globus a to v sekci Zdravý Svět.

Jiří Drahoš: V Česku je třeba podpořit i menší podniky a startupy, s regulací kryptoměn bych byl opatrný

Bývalý předseda Akademie věd a oceňovaný vědec Jiří Drahoš je v posledních měsících a týdnech osobností,...

V souvislosti s tím má tvůrce práškového nápoje Jakub Krejčík v plánu uvést na trhu nové příchutě, MANA tyčinku a také úplně novou verzi nápoje s názvem Mark 5, která nebude k přípravě vyžadovat přidávání oleje. Ten bude totiž už automaticky součástí MANA prášku.

Obrat 87 milionů Kč

Společnosti Heaven Labs, která MANU vyrábí, byla založena v roce 2014. Následující rok dosáhla na obrat 23 milionů korun, v roce 2016 na 44 milionů Kč a loni na 87 milionů Kč. Firma aktuálně zaměstnává 37 lidí a sídlí v pražské Uhříněvsi, s tím, že 30% prodejů firmy putuje do zahraničí.